Marc Overmars i jego szalona radość na boisku w Turynie

17/04/2019, 08:14 GMT+2

Radość to mało powiedziane. Piłkarze Ajaksu długo świętowali awans do półfinału Ligi Mistrzów. Najefektowniej zrobił to były skrzydłowy amsterdamczyków, a obecnie dyrektor techniczny Marc Overmars.

Po remisie 1:1 u siebie z Juventusem to wciąż mistrz Włoch wydawał się faworytem, a ten status potwierdził w 28. minucie, gdy do siatki głową trafił Cristiano Ronaldo. Ajax cały czas jednak prezentował dynamiczny styl, do jakiego przyzwyczaił kibiców w tej edycji Champions League.
Opłaciło się, bo w 34. minucie wyrównał Donny van de Beek, a w 67. minucie Matthijs de Ligt wbiegł między dwóch obrońców gospodarzy i posłał piłkę głową blisko słupka. W tym momencie Juventus potrzebował dwóch bramek, ale wciąż częściej atakowali goście i to oni cieszyli się z awansu. Pierwszego od 1997 roku.

Spontaniczna radość

Amsterdamczycy długo świętowali wygraną na Allianz Stadium w Turynie. Na murawę wtargnęły nawet klubowe legendy Edwin van der Sar i Overmars, by świętować pod sektorem z kibicami Ajaksu. Obaj zrobili to już na Santiago Bernabeu w Madrycie po ograniu 4:1 Realu i awansie do ćwierćfinału.
Tym razem radość była jeszcze większa. Overmars, niegdyś błyskotliwy skrzydłowy Ajaksu, Arsenalu i Barcelony, teraz już pan z delikatną nadwagą, dał się ponieść emocjom. 46-latej zdjął marynarkę i rzucił się na murawę.
Pępek dyrektora wywołał wiele radości w mediach społecznościowych. Były kolega Overmarsa z reprezentacji Oranje Ronald de Boer pozwolił sobie na dowcipnego tweeta. Umieścił zdjęcie zniszczonej murawy i podpis: "Juventus pozywa Overmarsa".

Holender, który z Ajaksem wygrał Ligę Mistrzów w 1995 roku, jest członkiem zarządu wicemistrza kraju od 2012 roku. W zeszłym miesiącu podpisał nowy kontrakt. To oznacza, że dyrektorem Ajaksu Overmars będzie do 2024 roku. Dzięki kolejnym awansom w Lidze Mistrzów jego klub już teraz zarobił ponad 90 milionów euro. W półfinale rywalem Holendrów będzie zwycięzca pary Tottenham - Manchester City.