Manchester United - Sheffield United: wynik mecz i relacja live - Premier League

27/01/2021, 22:22 GMT+1

Manchester United nie wrócił na pierwsze miejsce w Premier League. W środowym meczu 20. kolejki Czerwone Diabły sensacyjnie przegrały u siebie z ostatnim w tabeli Sheffield United 1:2 (0:1). Dla gości było to dopiero drugie zwycięstwo w sezonie.

United nie wykorzystali szansy, by na czele ligowej tabeli wyprzedzić Manchester City. Okazja ku temu wydawała się wyborna, bo przyszło im rywalizować z outsiderem. W 19 wcześniejszych kolejkach Sheffield wywalczył zaledwie pięć punktów, tracąc do miejsca gwarantującego utrzymanie aż 13.

Bez kompleksów z faworytem

Od pierwszego gwizdka inicjatywa należała do gospodarzy, ale przed przerwą jedynego gola strzelili goście. W 23. minucie Kean Bryan wykorzystał dośrodkowanie Johna Flecka z rzutu rożnego i strzałem głową pokonał Davida de Geę.
Piłkarze menedżera Ole Gunnara Solskjaera rozpoczęli drugą połowę z wielkim animuszem, ale niezmiennie bili głową w mur. Dobrze zorganizowane Sheffield nie chciało dać za wygraną.
W końcu jednak Aaron Ramsdale skapitulował. W 64. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Alex Telles, a krycie w polu karnym zgubił kapitan Harry Maguire i strzałem głową nie dał szans bramkarzowi gości.
Gdy wydawało się, że wicelider pójdzie za ciosem i obejmie prowadzenie, znów skuteczny atak przeprowadzili goście. Piłkę stracił Anthony Martial, a John Lundstram dwukrotnie w jednej akcji obsłużył podaniem Olivera Burke’a, który dwukrotnie strzelał na bramkę rywali. Przy drugiej próbie piłka odbiła się od Axela Tuanzebe, uniemożliwiając De Gei interwencję.
Zaskoczeni takim obrotem spraw gospodarze nie potrafili odpowiedzieć do samego końca.

Porażka z Sheffield United oznacza, że Czerwone Diabły wciąż są drugie. The Citizens mają nad nimi punkt przewagi i jeden zaległy mecz. Goście wciąż są daleko od marzeń o utrzymaniu w najwyższej klasie rozgrywkowej.