Manchester United – Partizan Belgrad: opis meczu, gole, wynik – Liga Europy

07/11/2019, 22:08 GMT+1

W czwartkowy wieczór Manchester United rozbił na Old Trafford Partizana Belgrad 3:0 w meczu 4. kolejki grupy L Ligi Europy. Dzięki wygranej Czerwone Diabły zagwarantowały sobie awans do fazy pucharowej. Znacznie gorzej tę serię spotkań będą wspominać gracze Łudogorca Razgrad. Bułgarski zespół rywalizację z Espanyolem kończył w dziewiątkę i przegrał aż 0:6. Jacek Góralski wyleciał z murawy w

Manchesteru United

Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera zgromadzili na swoim koncie 10 punktów i zakwalifikowali się do kolejnej fazy rozgrywek na dwie kolejki przed zakończeniem rywalizacji grupowej.

Mecz do jednej bramki

W czwartek piłkarze Manchesteru United wypracowali sobie ogromną przewagę w konfrontacji z Partizanem. Goście przez całe spotkanie nie potrafili choćby zagrozić bramce strzeżonej przez Sergio Romero. Nie oddali żadnego celnego strzału.
Gospodarze do przerwy prowadzili już 2:0 po trafieniach Masona Greenwooda i Anthony'ego Martiala. Kilka minut po zmianie stron przyjezdnych dobił jeszcze Marcus Rashford. Zdecydowane prowadzenie ostudziło zapędy ofensywne Czerwonych Diabłów i więcej goli na Old Trafford nie oglądaliśmy.
Ekipa z Premier League po czterech seriach spotkań przewodzi tabeli grupy L i jako jedyna w tej stawce może świętować już awans. Bliscy tego celu są również zawodnicy AZ Alkmaar, którzy w czwartkowy wieczór zmiażdżyli na wyjeździe Astanę 5:0.

Bułgarska katastrofa

Jeszcze wyższej porażki w tej serii spotkań Ligi Europy doznał Łudogorec Razgrad. Bułgarski zespół dotychczas bardzo dobrze spisywał się w tych rozgrywkach, plasując się na drugim miejscu po trzech kolejkach. Tym razem przegrał jednak wyjazdowe starcie z Espanyolem Barcelona aż 0:6. Już po dwunastu minutach goście grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Rafaela Forstera. Jeszcze przed przerwą za drugi żółty kartonik murawę musiał również opuścić Jacek Góralski.
Jacek Góralski wyleciał z boiska w 35. minucie spotkania
Grając w dziewiątkę piłkarze z Razgradu nie byli w stanie nawiązać równej walki z przeciwnikami. W pierwszej odsłonie gospodarze podwyższyli na 3:0, a po zmianie stron dokończyli dzieła zniszczenia.
Manchester United - Partizan Belgrad 3:0
Bramki: Greenwood (21.), Martial (33.), Rashford (49.)