Manchester United - Newcastle United: wynik i relacja z meczu - Premier League

26/12/2019, 19:40 GMT+1

W starciu sąsiadujących w tabeli Manchesteru United i Newcastle United, lepsi okazali się ci pierwsi. Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera wygrali u siebie 4:1.

Czerwone Diabły w obecnym sezonie spisują się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Przed czwartkowym meczem zespół z Old Trafford plasował się na 9. miejscu w tabeli z dorobkiem 25 punktów. W poprzedniej kolejce United zanotował piątą porażkę w rozgrywkach, gdy przegrał na wyjeździe z Watfordem. Dlatego piłkarze chcieli się zrehabilitować w spotkaniu z 10. Newcastle. I udało się.

Słaby początek, potem koncert

Jednak początek meczu przebiegał pod dyktando gości. Co więcej, już w 17. minucie wyszli oni na prowadzenie, gdy błędy defensywy w polu karnym wykorzystał 19-letni Matthew Longstaff, który popisał się skutecznym strzałem po ziemi. Jak się później okazało, był to koniec dobrych wiadomości dla ekipy Newcastle.
Do wyrównania w 24. minucie doprowadził Anthony Martial. Francuz oddał chytry strzał, a piłka wpadła do bramki tuż przy bliższym słupku. Z kolei w 36. minucie prezent od gości wykorzystał zaledwie 18-letni Mason Greenwod – przejął piłkę przed polem karnym i potężnym uderzeniem z dystansu pokonał Martina Dubravkę. Na 3:1 podwyższył Marcus Rashford – reprezentant Anglii głową wykończył dośrodkowanie Aarona Wna-Bissaki.

Trzeci przypadek w obecnym sezonie

Po zmianie stron gospodarze nadal przeważali, ale z uwagi na dość bezpieczny wynik nie atakowali już z tak dużą zawziętością. Emocje skończyły się szybko, bo w 51. minucie – wówczas jeden z piłkarzy gości fatalnie podał do tyłu, a Martial natychmiast przejął piłkę, popędził ile sił i podcinką pokonał golkipera. Przyjezdni nie zdołali niczym odpowiedzieć.
To dopiero trzeci przypadek w obecnym sezonie, gdy Manchester United aplikuje cztery gole rywalom. We wrześniu piłkarze Solskjaera wygrali 4:0 z Chelsea, a w grudniu takim samym stosunkiem pokonali AZ Alkmaar w Lidze Europy.
Dzięki wygranej zespół z Manchesteru awansował na 7. pozycję w tabeli. Do miejsce gwarantującego udział w kolejnej edycji Ligi Mistrzów, które obecnie zajmuje Chelsea, traci cztery punkty.