Manchester United - Crystal Palace: wynik i relacja z meczu - Premier League

05/12/2021, 16:19 GMT+1

Piłkarze Manchesteru United pokonali na własnym stadionie Crystal Palace 1:0. Wygraną Czerwonym Diabłom strzałem z dystansu zapewnił w końcówce Brazylijczyk Fred.

Faworytem niedzielnego starcia byli gospodarze, których po raz pierwszy z ławki poprowadził niemiecki szkoleniowiec Ralf Rangnick. Piłkarze z Old Trafford od pierwszych minut byli stroną przeważającą, ale nie przekładało się to na dogodne akcje podbramkowe.
Mimo zdecydowanej dominacji Cristiano Ronaldo i spółki najgroźniejszą sytuację na kwadrans przed końcem zmarnował piłkarz gości Jordan Ayew. Po zgraniu piłki głową przez Jamesa Tomkinsa napastnik z Ghany z metra nie potrafił jednak pokonać hiszpańskiego golkipera Davida De Geę.

Złote uderzenie Freda

Niewykorzystana okazja zemściła się w 77. minucie. Wówczas po dograniu rezerwowego Masona Greenwooda znakomitym strzałem zza pola karnego popisał się środkowy pomocnik Fred, ustalając wynik meczu na 1:0 dla United.
W dwóch innych spotkaniach rozgrywanych o godz. 15.00 czasu polskiego Tottenham Hotspur pokonał u siebie Norwich City 3:0, a Leeds United zremisowało na własnym obiekcie z Brentfordem 2:2. Mateusz Klich wszedł na boisko w ekipie Pawi w 55. minucie.
Na szczycie tabeli bez zmian. Liderem jest Manchester City (35 pkt) przed Liverpoolem (34 pkt) oraz Chelsea (33 pkt). Czerwone Diabły są na szóstym (24 pkt), a Crystal Palace na 12. miejscu (16 pkt).