Manchester United bije kolejne rekordy w Premier League - Piłka nożna

10/07/2020, 12:57 GMT+2

Manchester United wygrał w czwartek czwarte ligowe spotkanie z rzędu różnicą trzech lub więcej bramek. Takiej serii w Premier League nie zanotował żaden inny klub. To niejedyny rekord. Nikt nie wywalczył też w pojedynczym sezonie tak wielu rzutów karnych.

Manchester United znajduje się w świetnej formie

Po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 Manchester United znajduje się w rewelacyjnej dyspozycji. Po remisie z Tottenhamem 1:1 piłkarze prowadzeni przez Ole Gunnara Solskjaera odnieśli cztery kolejne ligowe zwycięstwa, pokonując 3:0 Sheffield United, 3:0 Brighton, 5:2 Bournemouth oraz 3:0 Aston Villę.
Co więcej, jako pierwsza drużyna w historii Premier League Czerwone Diabły wygrały cztery mecze z rzędu różnicą trzech i więcej goli.

Poprzednio takim osiągnięciem mógł się pochwalić Liverpool w październiku 1987 roku, pięć lat przed utworzeniem Premier League.

Królowie pola karnego

To niejedyny rekord pobity przez United. W tym sezonie dla ekipy z Old Trafford podyktowano już 13 rzutów karnych. Nikt wcześniej w Premier League nie mógł pochwalić się takim osiągnięciem.
W czwartkowym meczu z Aston Villą sędzia podyktował dość kontrowersyjną jedenastkę, uznając, że w 27. minucie Bruno Fernandes był faulowany przez Ezriego Konsę. Innego zdania był menedżer The Villans.
- Jestem w stanie zrozumieć pomyłkę sędziego głównego, ale asystenta VAR już nie - mówił wzburzony Dean Smith.
Świetna dyspozycja United sprawia, że kibice wierzą w ich awans do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Aktualnie Czerwone Diabły są piąte, ze stratą punktu do czwartego Leicester City.

Autor: fira / Źródło: eurosport.pl, Daily Mail