Manchester City - Real Madryt: Raphael Varane popełnił katastrofalne błędy w obronie - Liga Mistrzów

07/08/2020, 21:14 GMT+2

To nie był wieczór Raphaela Varane'a. Obrońca Realu Madryt najpierw w prosty sposób stracił piłkę w polu karnym, później za lekko podał ją do własnego bramkarza. Efektem były dwa stracone gole i porażka 1:2 z Manchesterem City, która wyrzuciła Królewskich z Ligi Mistrzów.

Była 9. minuta, kiedy Varane wyprowadzał piłkę w okolicach własnego pola karnego. Robił to jednak tak nieporadnie, że Gabriel Jesus zabrał mu ją i natychmiast podał do Raheema Sterlinga. Anglik z bliska trafił do pustej bramki.
Na pewno nie takiego początku wyobrażali sobie piłkarze Królewskich, którzy musieli odrabiać straty z pierwszego meczu w Madrycie (1:2).
"Ogromny błąd Varane'a" - skwitowała na swojej stronie internetowej gazeta "Marca". Z kolei statystycy zwrócili uwagę, że to już drugi tak poważny błąd, kosztujący utratę gola, francuskiego obrońcy w tej edycji Ligi Mistrzów.

Zawiódł bez Ramosa

A to 27-letni Varane miał być przecież liderem madryckiej defensywy, osłabionej przez pauzującego za kartki kapitana Sergio Ramosa.
Na domiar złego Francuz, mistrz świata z 2018 roku, w drugiej połowie popełnił kolejny fatalny błąd. Przy stanie 1:1 (wyrównująca bramka z 28. minuty Karima Benzemy) skiksował przy pierwszej próbie wybicia piłki, przy poprawce za lekko głową podał do bramkarza, a Thibauta Courtoisa wyprzedził Jesus i ustalił wynik meczu.

Real pierwszy raz za kadencji Zinedine'a Zidane'a odpadł w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Podczas pierwszej misji francuskiego szkoleniowca (2016-2018) Królewscy trzykrotnie sięgnęli po trofeum.
W piątkowy wieczór Manchester City - undefined - dołączył do grona ćwierćfinalistów. W tej fazie nie będzie już rewanżów. Odbędzie się turniej finałowy w Lizbonie na stadionach Jose Alvalade oraz Luz. Od 12 do 15 sierpnia rozegrane zostaną cztery ćwierćfinały, a 18 i 19 sierpnia półfinały. Triumfator LM zostanie wyłoniony 23 sierpnia w meczu finałowym na stadionie Luz, na którym swoje spotkania rozgrywa Benfica.
Manchester City - Real Madryt 2:1 (1:1)
Bramki: dla City - Raheem Sterling (9.), Gabriel Jesus (68.); dla Realu - Karim Benzema (28.).
Pierwszy mecz: 2:1. Awans: Manchester City.
Autor: kz / Źródło: eurosport.pl