Manchester City - Olympique Lyon. Kevin De Bruyne po porażce - Liga Mistrzów

16/08/2020, 06:19 GMT+2

Manchester City trzeci raz z rzędu udział w Lidze Mistrzów zakończył na ćwierćfinale. Tym razem piłkarze Pepa Guardioli niespodziewanie przegrali 1:3 z Olympique Lyon. Rozczarowania po ostatnim gwizdku nie grył Kevin De Bruyne.

Podopieczni Guardioli byli faworytami rywalizacji z Olympique Lyon, jednak mimo doprowadzenia do remisu 1:1 przez De Bruyne w 69. minucie nie zdołali wywalczyć awansu. W końcówce meczu dwie bramki dla francuskiego zespołu zdobył rezerwowy Moussa Dembele.

Rozczarowany De Bruyne

Naszpikowanemu gwiazdami Manchesterowi City po raz kolejny nie uda się więc sięgnąć po tak wyczekiwany triumf w Lidze Mistrzów.
- W pierwszej połowie nie spisywaliśmy się dobrze. Byliśmy zbyt wolni. Jednak w drugiej części zagraliśmy naprawdę dobrze, wyrównaliśmy na 1:1, stworzyliśmy kilka innych okazji. Przy stanie 1:2 mieliśmy szansę na 2:2 i rywalizacja trwałaby dalej. Ale to piłka nożna, rozgrywa się ją w drobnych szczegółach, a oni strzelili po chwili trzeciego gola i to był koniec - mówił De Bruyne po zakończeniu spotkania.
- Lata mijają, ale wyniki są takie same - dodał rozczarowany.

Przeklęte ćwierćfinały

Od 2016 roku Manchester City prowadzony jest przez Pepa Guardiolę. Pod wodzą Hiszpana The Citizens nie mogą przebrnąć przez ćwierćfinał Ligi Mistrzów. Trzeci raz z rzędu drużyna z niebieskiej części Manchesteru zatrzymała się na tej fazie rozgrywek (porażka z Olympique Lyon i przegrane dwumecze z Tottenhamem i Liverpoolem).
W pierwszym sezonie pracy Guardioli w Manchesterze City (2016/17) zespół w Lidze Mistrzów odpadł w 1/8 finału, kiedy musiał uznać wyższość AS Monaco.