Malmoe FF - Union Berlin: zamieszki na trybunach wywołane przez pseudokibiców – Liga Europy

06/10/2022, 20:03 GMT+2

Czwartkowy mecz pomiędzy Malmoe FF i Unionem Berlin w Lidze Europy musiał zostać przerwany na długie minuty z powodu groźnych zamieszek na trybunach. Pseudokibice obrzucali się m.in. racami i petardami hukowymi, a część niebezpiecznych środków wylądowała na boisku.

Pseudokibice Unionu Berlin odpalili środki pirotechniczne

Do zamieszek doszło w drugiej części spotkania rozgrywanego w Szwecji. Z sektora zajmowanego przez fanów z Berlina poleciały materiały pirotechniczne. Przyjezdni rzucali je w stronę miejsc zajmowanych przez sympatyków gospodarzy, ale lądowały one wszędzie, również na placu gry. Część miejscowych kibiców siedzących najbliżej Niemców uciekła w popłochu, ale byli i tacy, którzy nie pozostali dłużni i też ciskali racami.

W takich okolicznościach kontynuowanie meczu nie było możliwe. Szczególnie po potężnym wybuchu petardy na murawie, który mógł doprowadzić do tragedii.

Stadion zaczął przypominać prawdziwe pole bitwy
Obie drużyny musiały na pewien czas schować się w szatni. Tymczasem na trybunach do akcji wkroczyła policja. Funkcjonariusze weszli pomiędzy zwaśnione grupy i wreszcie zdołali opanować chaos.
Policja opanowała zamieszki
Jak poinformował "Bild", atmosfera między obiema grupami kibiców była napięta jeszcze przed rozpoczęciem meczu. Wyjaśniono, że zagorzali fani Malmoe przyjaźnią się z inną berlińską drużyną Herthą i zaprezentowali transparenty prowokujące gości. Jeden z nich przedstawiał hasło "Berlin jest niebiesko-biały" nawiązujące do barw lokalnego rywala Unionu.
W trakcie spotkania na oficjalnym koncie Unionu Berlin napisano, że przynajmniej dwie petardy wystrzelono z sektora przyjezdnych, ale potem dodano, że nie ma co do tego pewności. Obrazki zarejestrowane przez telewizyjne kamery i fotoreporterów nie pozostawiają jednak wątpliwości, że aktywnie brali udział w tym incydencie.
Berlińczycy wnieśli na stadion sporo pirotechniki
Po uspokojeniu sytuacji i wznowieniu gry gola na 1:0 dla gości strzelił Sheraldo Becker. Jego trafienie przesądziło o zwycięstwie Unionu.
Autor: jac/PO / Źródło: eurosport.pl, bild.de