Malmoe FF - Juventus Turyn: wynik i relacja – Liga Mistrzów

14/09/2021, 21:20 GMT+2

Piłkarze Juventusu we wtorek zapomnieli o fatalnym starcie sezonu i pokonali na wyjeździe Malmoe 3:0 w 1. kolejce piłkarskiej Ligi Mistrzów. Goście jeszcze przed przerwą rozstrzygnęli losy spotkania. Wojciech Szczęsny nie miał wielu okazji do interwencji, zachowując wreszcie czyste konto bramkowe.

Juventus

Było to dopiero pierwsze zwycięstwo turyńczyków w nowych rozgrywkach. Wcześniej wywalczyli oni zaledwie jeden punkt w trzech meczach włoskiej ekstraklasy, w której balansują tuż nad strefą spadkową. Kilka błędów zaliczył w nich Szczęsny, co musiało kosztować go sporo nerwów przed rywalizacją w Lidze Mistrzów. W Szwecji Juventus pokazał się jednak z zupełnie innej strony. Zdecydowany, agresywny, już po trzech kwadransach prowadził 3:0.

Do jednej bramki

Goście z Półwyspu Apenińskiego otworzyli wynik spotkania w 23. minucie po trafieniu głową Alexa Sandro z bliskiej odległości. Dla doświadczonego Brazylijczyka była to pierwsza bramka zdobyta w rozgrywkach Ligi Mistrzów.
Skromne prowadzenie utrzymało się niemal do końca pierwszej połowy, ale dzięki piorunującej końcówce zespół z Turynu rozstrzygnął losy spotkania przed przerwą. W ostatnich minutach tej odsłony meczu Alvaro Morata wywalczył rzut karny po przewinieniu Lasse Nielsena. Z jedenastu metrów pewnie przymierzył Paulo Dybala.
Tuż przed zejściem piłkarzy do szatni Morata już sam ustalił rezultat na 3:0, lobując piłę nad bramkarzem.
Juventus atakował, strzelał, tymczasem gospodarze nie byli w stanie podjąć równiej walki. W pierwszej połowie nie zmusili nawet Szczęsnego do interwencji.
Po zmianie stron zespół prowadzony przez Massimiliano Allegriego pewnie kontrolował wydarzenia na boisku. Zwycięstwo gości nawet przez moment nie było zagrożone. Pierwszy i jedyny celny strzał na bramkę Szczęsnego piłkarze Malmoe oddali dopiero w doliczonym czasie gry. Poza tym Polak musiał wyjść do kilku dośrodkowań, raz dobrze zastopował rywala w polu karnym i po raz pierwszy w tym sezonie mógł się cieszyć z zachowania czystego konta.
W drugim wtorkowym meczu grupy H Ligi Mistrzów Chelsea skromnie pokonała w Londynie Zenit Sankt Petersburg 1:0. Zwycięskiego gola w tym meczu strzelił niezawodny Romelu Lukaku.
Za dwa tygodnie, 29 września czeka nas hitowe starcie tej grupy. Juventus będzie podejmować broniących tytułu londyńczyków.