Maja Chwalińska - Rebeka Masarova: wynik meczu i relacja - Challenger w Iasi

05/08/2022, 16:28 GMT+2

Maja Chwalińska awansowała do półfinału challengera na kortach ziemnych w rumuńskim Iasi. Polska tenisistka po trwającym dwie godziny i 20 minut meczu pokonała wyżej notowaną reprezentantkę Hiszpanii Rebekę Masarovą 6:3, 4:6, 6:2.

21-latka z Dąbrowy Górniczej, od poniedziałku 160. rakieta świata, z Masarovą (156. WTA) zna się doskonale. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy mierzyła się z nią dwukrotnie - w czerwcu, challengerze w Walencji, dość gładko przegrała, by rewanż wziąć w lipcu w turnieju WTA 250 w Warszawie.
W piątek w Rumunii faworytkę było zatem wskazać trudno.

Wiele zwrotów akcji i szczęśliwy finał

Chwalińska weszła w spotkanie znakomicie. Błyskawicznie wypracowała sobie 3:0, dwukrotnie przełamując rywalkę. I choć jednego z breaków szybko straciła, to zdołała doprowadzić seta do szczęśliwego zakończenia, wygrywając go 6:3.
Od początku drugiej partii 21-latce nie układało się nic. Zanim się obejrzała, zrobiło się 0:4. Wydawało się, że seta trzeba spisać na straty. Chwalińska rzuciła się jednak w pogoń i zdołała wyrównać na 4:4. Niestety ponownie straciła koncentrację i przegrała dwa kolejne gemy, a w meczu zrobił się remis.
W decydującej partii to Chwalińska postawiła się w lepszej sytuacji, przełamując na 3:1. Uzyskała tym samym kontrolę i nie oddała jej już do końca.
Mecz zakończyła po 2 godzinach i 20 minutach.
Polka w półfinale zagra z rozstawioną z dwójką Węgierką Panną Udvardy (93. WTA).

Autor: pqv/łup / Źródło: eurosport.pl