Mainz - Wolfsburg: Bartosz Białek chwalony w Niemczech - Bundesliga

20/01/2021, 10:22 GMT+1

Drugi gol w sezonie i drugi strzelony po wejściu z ławki. 19-letni Bartosz Białek zbiera coraz lepsze recenzje za występy w Bundeslidze. Tym razem jest chwalony przez niemieckie media po meczu 17. kolejki z FSV Mainz.

Wilkom długo nie szło w starciu z pogrążonym w kryzysie Mainz. Trener Oliver Glasner sięgnął więc po posiłki. Polskiego napastnika wpuścił na boisko w 60. minucie (za Josipa Brekalo). Minęło pięć minut, a 19-latek już cieszył się z gola. Otrzymał ładne prostopadłe podanie od Maximiliana Arnolda i mocnym strzałem, nawet nie patrząc na bramkarza, trafił do siatki, dając tym samym Wolfsburgowi prowadzenie.

Trzeci kontakt z piłką i gol bohatera meczu

Dla młodego snajpera to drugi gol w ośmiu rozegranych meczach i drugi po wejściu z ławki. Wcześniej Białek wpisał się na listę strzelców pod koniec listopada, w spotkaniu z Werderem Brema.
"Bild" policzył, że przeciwko Mainz Polak strzelił gola w trzecim kontakcie z piłką. "Obie drużyny nie stworzyły dobrego widowiska. Aż do błysku Białka! - napisał niemiecki tabloid.

"Nie ma nic lepszego niż dżoker. Jego zmiana szybko się opłaciła Wolfsburgowi" - napisał z kolei dziennik "Braunschweiger Zeitung", który wybrał Polaka bohaterem meczu. Jego występ dziennikarze ocenili na "2" (w skali 1-6, gdzie 1 to klasa światowa), co było najlepszą notą ze wszystkich piłkarzy na boisku.
- Wiemy, że Bartosz ma niesamowitą siłę. Byłem bardzo szczęśliwy, że zdobył bramkę - komplementował występ byłego napastnika Zagłębia Lubin dyrektor sportowy Wolfsburga Marcel Schaefer.
Drugą bramkę przeciwko Mainz zdobył Wout Weghorst. To 12. trafienie Holendra w tym sezonie. Dzięki wygranej 2:0 Wolfsburg awansował na 5. miejsce w Bundeslidze.