Maik Nawrocki z Legii Warszawa kontuzjowany, czeka go długa przerwa - PKO BP Ekstraklasa

27/10/2021, 05:45 GMT+2

Nie dość, że w ostatniej kolejce ligowej Legia doznała kolejnej wstydliwej porażki, to na dodatek straciła ważnego zawodnika. Warszawski klub poinformował, że poważnej kontuzji doznał obrońca Maik Nawrocki. To duże utrudnienie dla nowego trenera Marka Gołębiewskiego.

Z powodu urazu uda 20-letni obrońca opuścił boisko już w 25. minucie. Jego zespół przegrał na wyjeździe z Piastem Gliwice 1:4.
"Badania wykazały, że Maik Nawrocki doznał uszkodzenia mięśnia dwugłowego uda. Przerwa piłkarza potrwa od czterech do sześciu tygodni" - poinformował klub z Łazienkowskiej.

Debiut trenera

W czwartek drużynę czeka wyjazdowy mecz 1/16 finału Pucharu Polski z trzecioligowym Świtem Skolwin Szczecin.
Mistrz Polski wystąpi pod wodzą nowego trenera Marka Gołębiewskiego, który w poniedziałek zastąpił Czesława Michniewicza.
Wiadomo, że w drużynie będzie mogło wystąpić czterech zawodników, których przed ostatnim spotkaniem ligowym skreślił Michniewicz. To m.in. napastnik Mahir Emreli i skrzydłowy Lirim Kastrati. Gołębiewski zakomunikował, że wszyscy piłkarze mają "czystą kartę".
Stołeczna drużyna przegrała cztery ostatnie spotkania w ekstraklasie. Kolejno: 2:3 u siebie z Rakowem Częstochowa, 1:3 w Gdańsku z Lechią, 0:1 u siebie z Lechem Poznań i 1:4 w Gliwicach.
W tabeli Legia zajmuje 15. miejsce z dorobkiem 9 punktów. Ma jeszcze dwa zaległe mecze, przełożone z powodu występów w europejskich pucharach.

Autor: PO / Źródło: PAP, eurosport.pl