Magiera: Pierwsza połowa dwumeczu dla Astany

26/07/2017, 18:01 GMT+2

Legia przegrała pierwszy mecz III rundy eliminacji Ligi Mistrzów z FK Astaną 1:3. Mistrzowie Polski wracają z dalekiego Kazachstanu z nie najlepszym wynikiem, ale nadziei na awans nie traci Jacek Magiera. - Przed nami dziewięćdziesiąt minut w Warszawie - przypomniał trener.

Legioniści wyraźnie nie poradzili sobie na sztucznej murawie Astana Areny. Do tego doszły banalne błędy w obronie i do samolotu wsiedli z bagażem trzech goli. Jedynym pozytywem jest zdobyta na wyjeździe bramka.

Żałuje trzeciego gola

Magiera wydaje się jednak być przekonanym, że losy dwumeczu można odwrócić.
- Pierwsza połowa dwumeczu należy do Astany, ale przed nami dziewięćdziesiąt minut meczu w Warszawie. Będziemy musieli odrobić straty. Wiemy, jakie ten zespół ma atuty i w środę je potwierdził. Jednak w sporcie nie ma rzeczy niemożliwych. Będziemy walczyli o awans do końca - obiecał trener mistrzów Polski.
Podkreślił także, że wynik byłby bardziej sprawiedliwy, gdyby mecz zakończył się 1:2. - W pierwszej połowie stworzyliśmy sobie okazje na strzelenie bramki, dwie miał Michał Kucharczyk. Niestety straciliśmy dwa gole. Szczególnie bolał nas ten stracony w czterdziestej piątej minucie po kontrataku. Najbardziej jednak żałujemy trzeciej straconej bramki. Powinniśmy przerwać ten kontratak choćby faulem. Gdyby mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1, wynik byłby bardziej sprawiedliwy, biorąc pod uwagę przebieg meczu. Zrobimy wszystko, aby wygrać w tym dwumeczu - zakończył.
Rewanż 2 sierpnia w Warszawie.
FK Astana - Legia 3:1Bramki: Junior Kabananga (36), Iwan Majewski (45), Patrick Twumasi (90+4) - Armando Sadiku (78).
FK Astana: Aleksandr Mokin - Igor Szytow, Jurij Łogwinienko, Marin Anicic, Dmitrij Szomko - Patrick Twumasi, Iwan Majewski, Laszlo Kleinheisler (80. Srdjan Grahovac), Sierykżan Mużykow - Junior Kabananga, Djordje Despotovic (20. Roman Murtazajew, 89. Jewgienij Postnikow).
Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Artur Jędrzejczyk, Maciej Dąbrowski, Michał Pazdan, Adam Hlousek - Guilherme, Krzysztof Mączyński, Thibault Moulin, Kasper Hamalainen (70. Armando Sadiku), Dominik Nagy (63. Cristian Pasquato) - Michał Kucharczyk (83. Konrad Michalak).
Autor: pqv/twis / Źródło: sport.tvn24.pl, legia.com, PAP