Łukasz Teodorczyk z 10. golem dla Anderlechtu w meczu z Royal Antwerp

11/03/2018, 18:16 GMT+1

Łukasz Teodorczyk strzelił gola, a jego RSC Anderlecht pokonał u siebie Royal Antwerp FC 2:1 w niedzielnym meczu 30. kolejki belgijskiej ekstraklasy. W obecnym sezonie polski piłkarz ma łącznie dziesięć trafień.

Ostatnie tygodnie są udane dla polskiego napastnika, w poprzedniej kolejce zdobył dwie bramki, a dwa tygodnie temu zaliczył hat-tricka. Jego wysoką formę docenił zresztą trener reprezentacji Polski Adam Nawałka, który powołał go na marcowe mecze kadry - z Nigerią i Koreą Południową.

Kończyli w dziewiątkę

W niedzielę 26-letni napastnik pokonał bramkarza rywali w 22. minucie. Dał swojej drużynie prowadzenie 1:0. Był to ważny gol. Już w trzeciej minucie czerwoną kartką za faul taktyczny został ukarany piłkarz Fiołkow Leander Dendoncker.
Rywale wyrównali jeszcze przed przerwą po trafieniu Stallone'a Limbombe'a. Gospodarze wygrali ostatecznie 2:1, choć mecz kończyli... w dziewiątkę. W 81. min swój zespół osłabił Adrien Trebel po brutalnym faulu.Gola na wagę trzech punktów chwilę wcześniej strzelił z rzutu karnego Silvere Ganvoula. Teodorczyk został zmieniony w 72. min gry.

Po 30 kolejkach Anderlecht zajmuje drugie miejsce w tabeli. Ma 55 punktów i traci dwanaście do prowadzącego FC Brugge.
Autor: dasz / Źródło: PAP, sport.tvn24.pl