Łudogorec - Inter Mediolan: wynik na żywo i relacja live - Liga Europy

20/02/2020, 20:06 GMT+1

Inter Mediolan zrobił duży krok w kierunku 1/8 finału Ligi Europy. Drużyna prowadzona przez trenera Antonio Contego wygrała na wyjeździe z Łudogorcem Razgrad 2:0. W wyjściowym składzie gospodarzy znalazł się Jakub Świerczok. Polski napastnik na boisku przebywał do 76. minuty. W innym spotkaniu Manchester United zremisował na boisku Club Brugge 1:1.

Świerczok znalazł się w wyjściowym składzie Łudogorca, który w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy podejmował Inter. Na papierze murowanym faworytem była włoska ekipa, jednak wizyta w Bułgarii dla piłkarzy Antonio Contego wcale nie była łatwą przeprawą.
O pierwszej połowie meczu w Razgradzie niewiele można napisać dobrego. Przyjezdni zbytnio nie forsowali tempa. Złą wiadomością dla Interu była żółta kartka, którą w 22. minucie obejrzał Lautaro Martinez. Oznacza to, że napastnik będzie musiał pauzować w rewanżu.
Chwilę później goście stworzyli najlepszą okazję do zdobycia bramki. Groźny strzał z woleja oddał Cristiano Biraghi, ale dobrze ustawiony był Płamen Iliew.
Na przerwę gracze Łudogorca schodzili bez oddania choćby jednego strzału.

Wyższy bieg Interu

Niewiele brakowało, a świetnie drugą połowę rozpoczęliby przyjezdni. Piętą strzelał Alexis Sanchez, ale Dragos Grigore na spółkę z Iliewem zdołali zażegnać niebezpieczeństwo.
Bramkarz Łudogorca znów stanął na wysokości zadania w 63. minucie, gdy popisał się świetnym refleksem, broniąc nieprzyjemny strzał Christiana Eriksena.
W 71. minucie Iliew nie dał już rady. Koronkową akcję Interu skutecznie wykończył Eriksen.
Chwilę później Duńczyk mógł podwyższyć prowadzenie. Będąc przed polem karnym, miał wiele miejsca i dużo czasu, by spokojnie przymierzyć. Zabrakło centymetrów, bo piłka po strzale Eriksena trafiła w poprzeczkę.
W doliczonym czasie gry sędzia podyktował rzut karny dla Interu. Piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał Anicet i arbiter, po sprawdzeniu sytuacji w systemie VAR, podyktował rzut karny. Ten na gola zamienił rezerwowy Romelu Lukaku.
Zespół z Mediolanu po przerwie wyglądał zdecydowanie lepiej od Łudogorca i odniósł zasłużone zwycięstwo. Rewanż we Włoszech powinien być formalnością dla piłkarzy Contego.

Remis w Brugii

W innym meczu 1/16 finału Ligi Europy Club Brugge na własnym stadionie mierzyło się z Manchesterem United. Gospodarze objęli prowadzenie w 15. minucie. Przytomnym lobem wychodzącego poza własne pole karne Sergio Romero pokonał Emmanuel Dennis.
Czerwone Diabły zdołały wyrównać jeszcze w pierwszej połowie. Błąd Brandona Mechele z zimną krwią wykorzystał Anthony Martial.
Po przerwie wynik nie uległ już zmianie. Przed rewanżem na Old Trafford z remisu 1:1 na pewno bardziej zadowoleni mogą być piłkarze Manchesteru United.