Lokomotiw Moskwa - Bayern Monachium: wynik i relacja - Liga Mistrzów

27/10/2020, 19:56 GMT+1

Bayern Monachium po trudnym boju wygrał w Moskwie z Lokomotiwem 2:1 w meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. W barwach gospodarzy cały mecz rozegrali Maciej Rybus i Grzegorz Krychowiak, w zespole gości Robert Lewandowski.

Bawarczycy pokazali piłkarzom Lokomotiwu jak wykorzystywać schematy dopracowane do perfekcji. W 13. minucie Corentin Tolisso przerzucił piłkę wzdłuż pola karnego na prawą stronę boiska do Benjamina Pavarda, a Francuz natychmiast zgrał piłkę w okolice piątego metra od bramki Guilherme. Tam skuteczną główką popisał się Leon Goreztka.

Kopiuj i wklej

Tak mistrzowie Niemiec objęli prowadzenie, a 11 minut później w identyczny sposób mogli je podwyższyć. Znów spore problemy na lewej obronie Loko miał Maciej Rybus, bowiem Tolisso powtórzył akcję. Dograł piłkę do Pavarda, a ten - ponownie z powietrza i bez przyjęcia - wstrzelił ją w pole karne. Tym razem akcję zamknął Kingsley Coman, ale trafił tylko w słupek. W 57. minucie gracze Hansiego Flicka zagrali to jeszcze raz, tym razem obrońcy Lokomotiwu rozpaczliwie wybronili się przed strzałem Joshuy Kimmicha.
Gospodarze w pierwszej połowie tylko raz zagrozili bramce Manuela Neuera. Już w 3. minucie celnie główkował Fiodor Smołow, jednak prosto tam, gdzie stał niemiecki bramkarz. W ofensywie za wiele nie pomagali Rybus i Grzegorz Krychowiak.

Lewy znowu bez okazji

W inauguracyjnym meczu grupy A Bayern rozbił Atletico Madryt 4:0. Po spotkaniu Robert Lewandowski narzekał na brak okazji do zdobycia bramki. W Moskwie chciał wziąć sprawy w swoje nogi. W 64. minucie wdarł się z piłką w pole karne, gdzie nieprzepisowo zatrzymał go Daniil Kulikov. Nieoczekiwanie arbiter Istvan Kovacs, po konsultacji z VAR, cofnął decyzję o rzucie karnym.
Rozkręcał się Lokomotiw. Motorem napędowym gospodarzy był Ze Luis, który w 70. minucie popisał się znakomitą asystą. Napastnik Loko uciekł obrońcom i precyzyjnie dograł piłkę w kierunku bliższego słupka. Akcje skutecznie zamknął Aleksiej Miranczuk.
Wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem, ale dziewięć minut później wszystko wróciło do normy. Piłkę w okolice dwudziestego metra dostał Kimmich. Niemiec bez zastanowienia przyjął futbolówkę, a następnie uderzył płasko i nie do obrony. We wtorek w Moskwie koledzy z pomocy wyręczyli Lewego.
W drugim meczu, który rozpoczął się o godz. 18.55 Szachtar zremisował z Interem 0:0. Reszta spotkań rozpocznie się o godz. 21.
Lokomotiw Moskwa – Bayern Monachium 1:2 (0:1)
Bramki: Miranczuk (70.) - Goretzka (13.), Kimmich (79.)