ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław: wynik na żywo i relacja live - PKO Ekstraklasa

08/11/2019, 19:18 GMT+1

W meczu 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy Śląsk Wrocław wygrał na wyjeździe z ŁKS Łódź 1:0. O sporym pechu może mówić Jan Sobociński, który strzelił bramkę samobójczą.

Mecz w Łodzi zainaugurował ostatnią kolejkę rundy jesiennej. Od następnego weekendu zespoły będą grały ze sobą rewanże.

Pech Sobocińskiego

W pierwszej połowie to Śląsk był zdecydowanie lepszym zespołem. Zawodnicy Vitezlava Lavicki stworzyli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola. ŁKS wyglądał na drużynę, która nie ma pomysłu na sforsowanie defensywy rywala.
Stojący w bramce gospodarzy Arkadiusz Malarz został pokonany raz, w dodatku przez własnego obrońcę. W akcji bramkowej role główne odegrali reprezentanci Polski do lat 21.
Była 13. minuta spotkania, gdy lewą stroną popędził Przemysław Płacheta. Skrzydłowy Śląska nie zastanawiał się długo i dośrodkował w pole karne. Niebezpieczeństwo próbował zażegnać Sobociński. Kapitan ŁKS-u uprzedził nie tylko znajdującego się za jego plecami Erika Exposito, ale również własnego bramkarza, pakując piłkę do siatki.
Drugie 45 minut rozpoczęło się od coraz śmielszych ataków miejscowych. Śląsk oddał inicjatywę, piłkarze Kazimierza Moskala mieli jednak spore problemy ze zbliżeniem się do bramki Matusa Putnockiego.

ŁKS bez pomysłu

W 68. minucie mogło być po meczu. Po kontrze sytuacji sam na sam z Malarzem nie wykorzystał Mateusz Cholewiak - zwlekał zbyt długo z oddaniem strzału, a gdy już się zdecydował, to wracający obrońca wygarnął mu piłkę spod nóg.
Kilkadziesiąt sekund później doskonałą okazję zmarnował również Płacheta. Gol dla Śląska wisiał w powietrzu.
Nic takiego się nie wydarzyło i mecz zakończył się wynikiem 0:1. W końcówce było gorąco, zawodnicy wdali się w przepychanki, a sędzia Krzysztof Jakubik pokazał kilka żółtych kartek.

ŁKS – Ślask 0:1 (0:1)
bramka: Sobociński (13.) - samobójcza
ŁKS: Malarz - Grzesik, Juraszek, Sobociński, Klimczak - Pyrdoł (67. Pirulo), Kalinkowski (46. Piątek), Srnić, Trąbka, Ramirez - Kujawa (71. Radionow).
Śląsk: Putnocky - Broź, Golla, Puerto, Stiglec - Łabojko, Mączyński - Pich, Chrapek (90. Gąska), Płacheta (82. Samiec-Talar) - Exposito (60. Cholewiak).
Autor: Skrz / Źródło: eurosport.pl