Liverpool – Burnley: wynik i relacja – Premier League 2021/22

21/08/2021, 14:23 GMT+2

W pierwszym sobotnim meczu 2. kolejki Premier League Liverpool pokonał przed własną publicznością Burnley 2:0. Wynik otworzył Diogo Jota, który czekał na gola na Anfield jeszcze od listopada ubiegłego roku.

Diogo Jota

The Reds po dwóch seriach spotkań mają na koncie komplet punktów, przy znakomitym bilansie bramkowym 5:0. Na inaugurację zespół prowadzony przez Juergena Kloppa pokonał na wyjeździe beniaminka z Norwich 3:0.

Pod kontrolą

W sobotnie popołudnie gospodarze wyszli na prowadzenie w 18. minucie gry. Dośrodkowanie Kostasa Tsimikasa głową na gola zamienił Jota. Było to wyjątkowe trafienie z dwóch powodów. Grek zaliczył swoją premierową asystę w barwach drużyny z Liverpoolu, a reprezentant Portugalii zdobył pierwszą od wielu miesięcy bramkę na Anfield. Po raz ostatni dokonał tej sztuki w listopadowym spotkaniu z Leicester, trafiając od tego czasu wyłącznie w meczach wyjazdowych.
Rezultat po niespełna dziesięciu minutach podwyższył Mohamed Salah, lecz sędzia nie uznał gola, dopatrując się spalonego.
Tuż po zmianie stron podobny los spotkał Ashley Barnesa z Burnley.
Ostateczny rezultat ustalił Sadio Mane, popisując się efektownym wolejem po podaniu Trenta Alexandra-Arnolda.
Dla Burnley była to już druga ligowa porażka w trwającym sezonie. Przed tygodniem The Clarets przegrali na własnym terenie z Brighton.

Liverpool – Burnley 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Diogo Jota (18.), 2:0 Sadio Mane (69.)
Autor: jac/twis / Źródło: eurosport.pl