Litwa - Portugalia - wynik meczu. Eliminacje Euro 2020. Ronaldo śrubuje rekord

10/09/2019, 20:58 GMT+2

Portugalia rozbiła na wyjeździe Litwę 5:1 w eliminacjach Euro 2020. Bohaterem meczu był Cristiano Ronaldo, który zdobył aż cztery bramki dla zwycięzców.

Mistrzowie Europy nabierają rozpędu. Kwalifikacje zaczęli od marcowych remisów z Ukrainą (0:0) i Serbią (1:1). W sobotę w końcu doczekali się pierwszej wygranej - w Belgradzie ograli Serbię 4:2. We wtorkowy wieczór dołożyli kolejne zwycięstwo.

Gol byłego gracza Lechii Gdańsk

Spotkanie w Wilnie zaczęło się zgodnie z planem. W 7. minucie rzut karny wykorzystał Ronaldo. Wcześniej ręką w polu karnym zagrał obrońca Litwy Markus Palionis.
Ale gospodarze odpowiedzieli zaskakująco szybko. W 28. minucie Mantas Kuklys dośrodkował z rzutu rożnego, a bramkarza Ruia Patricio zaskoczył Vytautas Andriuskevicius. Litewski defensor, w przeszłości zawodnik Lechii Gdańsk, strzelił pierwszego gola w kadrze.

Sensacyjny remis utrzymywał się do drugiej połowy. Później sprawy w swoje ręce wziął Ronaldo. Drugi raz trafił w 62. minucie. Po kolejnych 14 minutach dołożył jeszcze dwie bramki (po asystach Bernardo Silvy).

Uwielbia mecze o stawkę

Piłkarz Juventusu Turyn śrubuje strzelecki rekord w historii portugalskiej reprezentacji. Uzbierał już 93 gole w 160 występach. Trafia głównie w meczach o stawkę, w nich mobilizuje się jak mało kto. Z okazałego bilansu tylko 17 bramek pochodzi z niewiele znaczących sparingów.
Bezradnych Litwinów w samej końcówce dobił William Carvalho. Ronaldo już nie mógł, bo został ściągnięty z boiska.

W tabeli grupy B drużyna Fernando Santosa z ośmioma punktami jest druga. Prowadzi Ukraina - 13 pkt, a trzecia jest Serbia - 7 pkt. Ekipa z Bałkanów w drugim wtorkowym spotkaniu pokonała Luksemburg na jego terenie 3:1. Bramki dla zwycięzców zdobyli Aleksandar Mitrović (dwie) oraz Nemanja Radonjić. Dla gospodarzy trafił David Turpel.
Na Euro 2020 awansują dwa najlepsze zespoły.
Wyniki wtorkowych meczów eliminacji do Euro 2020:
Litwa - Portugalia 1:5 (1:1)
Bramki: dla Litwy - Vytautas Andriuskevicius (28.); dla Portugalii - Cristiano Ronaldo (7.-karny, 62., 65., 76.), William Carvalho (92.).
Luksemburg - Serbia 1:3 (0:1)
Bramki: dla Luksemburga - David Turpel (66.); dla Serbii - Aleksandar Mitrović (36., 78.), Nemanja Radonjic (55.).
Anglia - Kosowo 5:3
Albania - Islandia 4:2
Francja - Andora 3:0
Czarnogóra - Czechy 0:3
Mołdawia - Turcja 0:4
Autor: kz/dasz / Źródło: eurosport.pl