Linetty strzelił gola dla Sampdorii

15/10/2017, 15:34 GMT+2

Karol Linetty strzelił gola dla Sampdorii Genua w wygranym 3:1 spotkaniu z Atalantą. Reprezentant Polski wszedł na boisko po przerwie. W zespole gospodarzy grali również Bartosz Bereszyński i Dawid Kownacki.

Linetty zastąpił Valerio Verrę. W 68. minucie były zawodnik Lecha Poznań dostał podanie od Dennisa Praeta, wbiegł w pole karne i uderzył tuż przy słupku. Był to pierwszy gol 22-letniego pomocnika w sezonie, a drugi od kiedy latem 2016 roku pojawił się w Sampdorii.
Zaraz po bramce Linetty wykonał kołyskę razem z Bartoszem Bereszyńskim, któremu kilka dni temu urodził się syn Leo.
Obydwaj kadrowicze Adama Nawałki spędzili na boisku całe spotkanie. W 88. minucie na boisku pojawił się trzeci z Polaków - Dawid Kownacki. Kapitan reprezentacji do lat 21 zastąpił Duvana Zapatę.

Czwarta wygrana

Sampdoria wygrała czwarty mecz, choć od 21. minuty przegrywała po golu Bryana Cristante. Po przerwie wyrównał Duvan Zapata. Gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniu Gianluci Caprariego. Linetty ustalił wynik.
Sampdoria - Atalanta 3:1 (0:1)
Bramki: Zapata (56.), Caprari (59.), Linetty (68.) - Cristante (21.)