Ligue 1. Zwycięstwo PSG i gol Neymara, Monaco niepewne utrzymania

11/05/2019, 20:31 GMT+2

Piłkarze pewnego tytułu mistrzowskiego Paris Saint-Germain pokonali na wyjeździe Angers 2:1 w 36. kolejce francuskiej ekstraklasy. Jednego z goli strzelił Brazylijczyk Neymar, który z powodu zawieszenia rozegrał ostatni mecz w tym sezonie. Przy drugiej bramce asystował. Trudne chwile czekają z kolei AS Monaco. Po sobotniej porażce na wyjeździe z Nimes 0:1 klub Kamila Glika nad przedostatnim w

Neymar pokonał bramkarza Angers w 20. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Daniego Alvesa skierował piłkę do bramki po strzale głową. W 58. minucie Brazylijczyk dośrodkował z okolic linii końcowej, a gola, również po uderzeniu głową, strzelił Angel di Maria.
Goście kończyli mecz w osłabieniu, bo czerwoną kartką został ukarany Marquinhos, kiedy próbował nieprzepisowo zatrzymać we własnym polu karnym rywala. Strzał Flaviena Taita z rzutu karnego obronił Gianluigi Buffon, ale Włoch skapitulował przy dobitce.
Dla Neymara był to ostatni mecz w tym sezonie w barwach mistrzów Francji. Brazylijczyk został zawieszony na trzy spotkania z powodu niesportowego gestu pod adresem kibica po finale piłkarskiego Pucharu Francji. Kara obowiązuje od 13 maja i 27-letni napastnik opuści mecze ligowe z Dijon i Reims, a także krajowy Superpuchar w chińskim Shenzhen.

Monaco zagrożone degradacją

Po sobotniej porażce z niepokojem w tabelę spoglądać muszą piłkarze i działacze Monaco. Gola dla Nimes, jak się później okazało jedynego tego dnia na Stade des Costieres, już w 9. minucie strzelił Renaud Ripart. Kamil Glik w barwach ekipy z Księstwa rozegrał cały mecz.
Po 17. w sezonie porażce Monaco jest czwarte od końca. Caen, sklasyfikowane na miejscu oznaczającym grę w barażach, ma jednak tyle samo punktów. Bezpośrednio do Ligue 2 spadną dwie najsłabsze ekipy.
Autor: br / Źródło: PAP; Eurosport