Ligue 1. PSG - Reims: wynik meczu i relacja - Piłka nożna

30/01/2023, 06:46 GMT+1

Niespodzianka na Parc des Princes. W meczu zamykającym 20. kolejkę Ligue 1 prowadzący w tabeli piłkarze Paris Saint-Germain tylko zremisowali na własnym stadionie z Reims 1:1.

Paryżanie długo nie mogli zaskoczyć znajdujących się w dolnej części tabeli rywali. Dopiero na początku drugiej połowy prowadzenie gospodarzom dał Neymar, ale kilka minut później Włoch Marco Verratti został ukarany czerwoną kartką i lider musiał grać w osłabieniu.

Bramka w 95. minucie

Gdy wydawało się, że PSG utrzyma korzystny wynik do ostatniego gwizdka arbitra, w piątej minucie doliczonego czasu wyrównał Folarin Balogun. Dla Anglika był to już 11. gol w obecnym sezonie.
"Frustrujący wieczór dla PSG" - ocenił tuż po meczu dziennik "L'Equipe", przypominając, że choć Reims zajmuje 11. lokatę, to nie przegrało 12. spotkania z rzędu.

Stołeczny zespół nie wykorzystał tym samym okazji, by odskoczyć drugiemu w tabeli Lens na pięć punktów. Wicelider, z Przemysławem Frankowskim w składzie, w sobotę zremisował na wyjeździe z Troyes 1:1. Goście, w przeciwieństwie do PSG, w końcówce uratowali remis, gdy do siatki rywali trafił Adrien Thomasson.
PSG - Reims 1:1 (0:0)
Bramki: Neymar (51) - Balogun (90+5).
Autor: rozniat / Źródło: eurosport.pl, PAP