Ligue 1. AS Monaco - PSG, wynik spotkania, strzelcy goli

15/01/2020, 22:17 GMT+1

Drugi raz w ciągu trzech dni kibice we Francji mieli okazję oglądać spotkanie tych drużyn. W niedzielę w 20. kolejce Ligue 1 w stolicy PSG zremisowało z AS Monaco 3:3, a w środę w zaległym starciu 15. kolejki już w Księstwie, goście z Paryża pewnie wygrali 4:1 (2:0).

Pierwotnie starcie miało odbyć się 1 grudnia ubiegłego roku. To miał być hit 15. kolejki, ale około dziesięciu godzin przed jego rozpoczęciem został przełożony. Departament Alp Nadmorskich, a więc tam, gdzie położone jest Monako, nawiedziły bardzo mocne ulewy. Wyznaczono nowy termin, a więc 15 stycznia.

Emocji zabrakło

W niedzielę w ramach 20. kolejki oba zespoły podzieliły się punktami w Paryżu i to była spora niespodzianka. Podrażnieni takim rezultatem podopieczni Thomasa Tuchela do Monako przyjechali tylko po zwycięstwo i było to widać od pierwszej minuty.
Miejscowi, których od grudnia prowadzi Hiszpan Roberto Moreno nie za bardzo wiedzieli, co się dzieje na boisku. Mistrzowie Francji dominowali, a potwierdzeniem tego był szybki gol Kyliana Mbappe. Przebojowy napastnik dostał znakomite podanie z głębi pola od Angela Di Marii i nie dał szans Benjaminowi Leconte. Była 24. minuta. Piłkarze AS Monaco z Kamilem Glikiem na czele sugerowali pozycję spaloną, ale po analizie VAR gol został uznany.

W samej końcówce pierwszej części Glik w polu karnym sfaulował Layvina Kurzawę. Polak był bardzo spóźniony i nie mógł zrobić nic innego. Dostał żółtą kartkę, a jedenastkę bez trudu wykorzystał Neymar.
W drugiej połowie jakiekolwiek nadzieje gospodarzom zabrał w 72. minucie Hiszpan Pablo Sarabia. W końcówce gola dla AS Monaco strzelił Francuz Tiemoue Bakayoko, ale paryżanie odpowiedzieli jeszcze jedną bramką. Świetną akcję przeprowadził Neymar, który zagrał do Mbappe. 21-latek ładnym kopnięciem strzelił 13. ligowego gola w sezonie.
PSG po tym meczu ma na koncie 49 punktów i pewnie prowadzi w tabeli. Gospodarze zaprzepaścili szansę awansu do czołowej czwórki. Stało by się tak, gdyby zwyciężyli. A tak zajmują dopiero dziewiątą lokatę (29 punktów).