Ligi Konferencji Europy. Przerwano mecz Śląsk Wrocław - Hapoel Beer Szewa. Kibice odpalili race - Piłka nożna

05/08/2021, 18:59 GMT+2

Po zaledwie kilkudziesięciu sekundach gry sędzia zmuszony był przerwać mecz trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji pomiędzy Śląskiem Wrocław i Hapoelem Beer Szewa. Odpalenie przez kibiców środków pirotechnicznych sprawiło, że widoczność spadła do zera. W tej sytuacji oba zespoły opuściły boisko.

Czeski arbiter Pavel Orel nie mógł zareagować inaczej, musiał nakazać piłkarzom zejście do szatni.

Nie było warunków do gry

Niedługo po gwizdku rozpoczynającym pierwszy mecz trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji miejscowi fani odpalili race, a chwilę potem dym spowił murawę i trybuny Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. Wcześniej na boisku pojawiły się liczne serpentyny. O grze w piłkę nie było mowy.
Widoczność powróciła po 15 minutach. Kwadrans po pierwszym gwizdku zawodnicy mogli powrócić na murawę i kontynuować grę.
Szybciej odpowiedni rytm złapali gospodarze. W 28. minucie spotkania Śląsk objął prowadzenie po kapitalnym trafieniu Erika Exposito.
Mecz zakończył się zwycięstwem wrocławskiego klubu 2:1. Rewanż zostanie rozegrany za tydzień w Izraelu.

Autor: br / Źródło: eurosport.pl