Liga Narodów grupa A2: Dania - Anglia, Belgia - Islandia - wyniki i relacje

08/09/2020, 21:16 GMT+2

Dania zremisowała u siebie z Anglią 0:0 w meczu grupy A2 Ligi Narodów UEFA. W drugim spotkaniu Belgia pokonała 5:1 Islandię, choć starcie rozpoczęło się od kuriozalnego trafienia gości.

Dania bezbramkowo zremisowała z Anglią

W różnych humorach do drugiego meczu w Lidze Narodów przystępowali Duńczycy i Anglicy. Pierwsi na inaugurację przegrali u siebie z Belgią 0:2, natomiast kadra Trzech Lwów pokonała w wyjazdowym starciu Islandię 1:0.
W pierwszej połowie nieco lepiej prezentowali się gospodarze. To oni częściej stwarzali większe zagrożenie pod bramką rywali. W 32. minucie minimalnie niecelnie zza pola karnego strzelił Martin Braithwaite.
Pięć minut późnie ładnie akcję rozprowadził Christian Eriksen. Rozgrywający Interu w tempo podał do Kaspra Dolberga, a ten próbował pokonać Jordana Pickforda z ostrego kąta. Bramkarz Anglików nie dał się zaskoczyć.
Goście nie zachwycali. Dopiero w 69. minucie groźnie, ale niecelnie główkował Harry Kane.
W 80. minucie Eriksen powinien lepiej przymierzyć. Strzelał z woleja z około 11 metrów, lecz posłał futbolówkę w trybuny.
We wtorkowy wieczór kibice nie doczekali się goli w meczu Dania - Anglia, choć niewiele brakowało, by w doliczonym czasie gry trafił Kane. Piłkę z linii bramkowej wybił jednak Mathias Joergensen.

Piątka Belgii

Od małego trzęsienia ziemi rozpoczęło się spotkanie w Brukseli. W 11. minucie kuriozalnego gola strzelili Islandczycy. Holmbert Aron Fridjonsson kopnął piłkę, będąc przed polem karnym Belgów. Ta trafiła w Jasona Denayera, przelobowała Koena Casteelsa, otarła się o poprzeczkę, odbiła od słupka i wpadła do siatki.
Gospodarze błyskawicznie opanowali sytuację. Za sprawą Axela Witsela wyrównali w minucie 13., a chwilę później wyszli na prowadzenie po golu Michy'ego Batshuayia. W obu przypadkach bramki dla Belgów padły po dobitkach.
W drugiej połowie Belgowie podwyższyli prowadzenie. Najpierw uczynił to Dries Mertens, a na 4:1 trafił ponownie Batshuayi. Drugie w tym meczu trafienie 26-letniego napastnika było wyjątkowej urody, gdyż bramkarza Islandii pokonał sprytnym strzałem piętą.
W 80. minucie Islandczyków dobił zaledwie 18-letni Jeremy Doku, który w sobotę debiutował przeciwko Danii.
Po tym efektownym zwycięstwie Belgia została samodzielnym liderem grupy A2.