Liga Mistrzyń 2022/2023. Chelsea Londyn - Olympique Lyon: wynik i relacja z meczu - Piłka nożna

31/03/2023, 09:35 GMT+2

To był mecz godny ćwierćfinału Ligi Mistrzyń. O losach awansu w starciu Chelsea z Olympique Lyon decydowały bowiem dopiero rzuty karne, a niekwestionowaną bohaterką gospodyń była wprowadzona z ławki rezerwowych Norweżka Maren Mjelde.

Dwumecz Chelsea z Olympique był jednym z największych hitów tej fazy rozgrywek. I choć minimalnie większe szanse na awans dawano Francuzkom, to w pierwszym spotkaniu na własnym stadionie przegrały one 0:1 po trafieniu Norweżki Guro Reiten.

Gol w ósmej minucie doliczonego czasu

W rewanżu sytuacja się odwróciła, ponieważ po 90 minutach i bramce Vanessy Gilles to zawodniczki z Lyonu prowadziły 1:0. Kiedy w dogrywce na 2:0 podwyższyła Sara Dabritz, wydawało się, że zespół gości rozstrzygnie losy rywalizacji na swoją korzyść. Nic bardziej mylnego.
W doliczonym czasie w polu karnym Olympique doszło do kontaktu napastniczki Sam Kerr z Vicki Becho. Pierwotnie arbiter nie zakwalifikowała tego jako faul, ale po trwającej blisko pięć minut analizie VAR wskazała na wapno.
Piłkę na 11. metrze, już w 128. minucie, ustawiła Mjelde. Norweżka wytrzymała ogromną presję i precyzyjnym strzałem doprowadziła do serii rzutów karnych.

W niej więcej zimnej krwi zachowały gospodynie, które wygrały 4-3 i awansowały do półfinału. W kolejnej rundzie piłkarki z Londynu zmierzą się z Barceloną. W drugiej parze Wolfsburg Ewy Pajor i Katarzyny Kiedrzynek zagra z Arsenalem.
Oba dwumecze zostaną rozegrane pod koniec kwietnia.
Autor: rozniat / Źródło: eurosport.pl