Liga Mistrzów. Real Madryt - CSKA Moskwa 0:3

12/12/2018, 19:52 GMT+1

Real Madryt zawstydzony na koniec fazy grupowej Ligi Mistrzów. Do Madrytu przyjechali piłkarze CSKA Moskwa i grającym w rezerwowym składzie obrońcom tytułu dali lekcję futbolu. Wygrali 3:0, ale dla nich europejska przygoda i tak się zakończyła.

Dla Realu to był mecz o pietruszkę. Madrytczycy przed ostatnią kolejką awans do 1/8 finału mieli w kieszeni, stąd trener Santiago Solari dał odpocząć swoim asom, a posłał na plac zmienników. Spotkanie na ławce zaczęli m.in. Keylor Navas, Raphael Varane, Luka Modrić i Gareth Bale. Sergio Ramos w ogóle nie znalazł się w kadrze.
Goście, którzy wciąż byli w grze o trzecie miejsce w grupie G (dwa pierwsze wcześniej załatwiły sobie właśnie Real i Roma) i w Lidze Europy, zwietrzyli szansę. Królewskich nie wystraszyli się już w Moskwie w październiku (CKSA wygrało wtedy 1:0), tym bardziej w grudniową środę, gdy przyszło im grać z rywalem proszącym się o porażkę, bo występującym w mocno przemeblowanym składzie.

Dwa gole w sześć minut

Niby obrońcy tytułu dłużej utrzymywali się przy piłce i co rusza atakowali, ale gole wpadały tylko do ich bramki. Pod koniec pierwszej połowy trafili Fiodor Czałow i Gieorgij Szczennikow. Madrycka obrona niespecjalnie im przeszkadzała. Dwa gole w sześć minut i Santiago Bernabeu ucichło.
Ale to nie był koniec popisu gości. Kropkę nad i w drugiej połowie postawił Islandczyk Arnor Sigurdsson. 3:0 i zwycięstwo, które CSKA poza satysfakcją niczego nie dało.
W równolegle trwającym meczu Viktoria Pilzno pokonała u siebie Romę 2:1 i to ona wskoczyła na trzecie miejsce premiujące grą w 1/16 finału Ligi Europy. CSKA też uzbierało siedem punktów, ale miało gorszy bilans bezpośrednich spotkań.
Dla Realu to najwyższa porażka w historii swoich występów w Lidze Mistrzów przed własną publicznością.
Losowanie par 1/8 finału w poniedziałek o godzinie 12.