Liga Mistrzów. Grała Grupa E i Grupa E - wyniki i składy

05/10/2022, 20:58 GMT+2

W grupach E i F Ligi Mistrzów nie było większych niespodzianek. Chelsea pokonała przetrzebiony kontuzjami AC Milan 3:0, a Real Madryt zanotował już trzecią wygraną w rozgrywkach, zwyciężając z Szachtarem Donieck 2:1.

W hicie grupy E będąca pod ścianą Chelsea podejmowała AC Milan. The Blues w dwóch pierwszych meczach zgromadzili zaledwie jeden punkt, a ich słaba gra poskutkowała zwolnieniem niemieckiego trenera Thomasa Tuchela. Mimo słabego początku w meczu z mediolańczykami gospodarze byli faworytami, bo Włosi przyjechali do Londynu bez siedmiu ważnych zawodników.

Dominacja od początku

Gospodarze od początku dyktowali warunki gry. Ich wysoki pressing poskutkował golem w 24. minucie. Po serii trzech rzutów rożnych w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Wesley Fofana, który strzałem po ziemi pokonał Cipriana Tatarusanu.
Chelsea chciała iść za ciosem. Drugi raz do siatki gości trafił Mason Mount, ale po interwencji VAR sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i gola anulował. W końcówce pierwszej połowy znakomitą okazję miał Raheem Sterling. Anglik, będąc sam przed bramkarzem, za długo jednak zwlekał z oddaniem strzału.
Konsekwencja i napór gospodarzy przyniósł kolejny efekt zaraz po zmianie stron. Z prawej strony dogrywał w pole karne Reece James, a akcję wykończył Pierre-Emerick Aubameyang. Milan nie istniał na boisku, a Chelsea szła za ciosem.
Tym razem asystujący przy drugim golu James dołożył swoje trafienie. Anglik dostał piłkę z prawej strony pola karnego i było 3:0. Do końca spotkania już nic się nie zmieniło. Gospodarze kontrolowali przebieg spotkania, a Milan był pogodzony z porażką.

W drugim meczu tej grupy Salzburg pokonał u siebie Dinamo Zagrzeb 1:0. Jedynego gola strzelił z rzutu karnego w 71. minucie Noah Okafor.

Bezbłędny Real

W grupie F również wygrali faworyci. W Madrycie Real pokonał Szachtara Donieck. Obrońcy tytułu zwyciężyli 2:1 i utrzymali się na pierwszej pozycji. W trzech pierwszych spotkaniach zgromadzili komplet punktów i pewnie zmierzają do fazy pucharowej. Gole dla Królewskich strzelali Rodrygo i Vinicius Junior.

W drugim spotkaniu tej grupy pierwsze zwycięstwo w tej edycji Champions League odniósł RB Lipsk, pokonując u siebie Celtic 3:1.