Liga Mistrzów. Erling Haaland z golem w meczu Lazio - Borussia, wynik i relacja

20/10/2020, 21:27 GMT+2

Erling Haaland nie powtórzył wyczynu sprzed roku. Wówczas w swoim debiucie w Lidze Mistrzów cieszył się z hat-tricka i wysokiego zwycięstwa. Tym razem Norweg również trafił do siatki, ale jego Borussia Dortmund przegrała w Rzymie z Lazio 1:3.

Spotkanie Lazio z Borussią zapowiadane było jako pojedynek snajperów. Klub z Serie A miał w swoich szeregach zdobywcę ostatniego Złotego Buta Ciro Immpobile. Natomiast największą gwiazdą ekipy z Bundesligi był rewelacyjny Haaland.

Wysoko zawiesił poprzeczkę

Przed rokiem 20-letni Norweg szturmem wkroczył na piłkarskie salony. Jeszcze jako piłkarz austriackiego RB Salzburg strzelił w fazie grupowej Ligi Mistrzów aż osiem goli. W swoim debiucie przeciwko belgijskiemu KRK Genk popisał się hat-trickiem, a jego zespół rozbił rywala 6:2.
Zimą biły się o niego największe europejskie kluby. Haaland wybrał jednak Borussię, z którą na wiosnę walczył o awans do ćwierćfinału Champions League. W pierwszym meczu ponownie zachwycił, strzelając dwa gole PSG. W rewanżu lepsi byli mistrzowie Francji i to oni dzięki strzelonej bramce na wyjeździe awansowali dalej.

Trafił po raz jedenasty

W tym sezonie Haaland miał ponownie potwierdzić, że jest czołowym napastnikiem w Europie. Borussia grała na wyjeździe z Lazio i po pierwszej połowie przegrywała 0:2.
Pierwsze słowo w tym meczu należało do Immobile, który wykorzystał serię błędów rywali w obronie i sprytnym strzałem pokonał bramkarza. Kilkanaście minut później pomylił się golkiper gości, kapitulując przy dość słabym uderzeniu Luiza Felipe. Bramka została zapisana jako samobójcza.
Haaland i spółka musieli wziąć się do roboty. W końcu w 71. minucie Norweg wreszcie otrzymał podanie, po którym potwierdził, że potrafi strzelać gole. Huknął tuż pod poprzeczkę i Borussia złapała kontakt. Dla Haalanda to 11. gol w 9 meczach Champions League.
Lazio specjalnie się tym nie przejęło i szybko odpowiedziało. Przytomnie dogrywał Immobile, a całą akcję wykończył reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej Jean Akpa Akpro.
To by było na tyle. Choć Haaland zrobił swoje, to Lazio okazało się dla Borussii za mocne.
Lazio Rzym - Borussia Dortmund 3:1 (2:0).
Bramki: Immobile (6),nHitz (23-samob.), Akpa-Akpro (76) - Haaland (71).