Liga Mistrzów. Basel - Manchester City 0:4

13/02/2018, 21:34 GMT+1

Manchester City demoluje w Anglii, w dotkliwy sposób odbiera złudzenia również w Lidze Mistrzów. Wystarczył pierwszy mecz i zapewnił sobie grę w ćwierćfinale. Rozbił na wyjeździe Bazyleę 4:0.

W Szwajcarii niespodzianki nie miało być prawa. Przyjechał Manchester, który sunie ekspresem po mistrzowski tytuł na swoim podwórku.

Kwestia awansu do ćwierćfinału rozstrzygnęła się po kilkunastu minutach. Zaczęło się od niewinnego dośrodkowania z rzutu rożnego, zaspał obrońca, a Ilkay Guendogan nawet nie wyskakiwał do piłki, przyłożył głowę i padł gol.

Parę chwil później poszła kontra, pognał Raheem Sterling, dośrodkował, a niepilnowany Bernardo przyjął i strzelił lewą nogą. Było 2:0 i po meczu, choć dopiero minęła 18. minuta meczu.

Sami moli prowadzić

Piłkarze Bazylei mogą pluć sobie w brodę. Wcześniej doskonałą okazję miał Dimitri Oberlin, ale 20-latek przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem City Edersonem. Kto wie, jak by wyglądał obraz meczu, gdyby młody napastnik zachował zimną krew. A przecież Oberlin jeszcze w jednej z kolejnych akcji padł w polu karnym, gdy Nicolas Otamendi wyrósł przy nim jak ściana. Sprawa dyskusyjna, sędzia jednak faulu nie dostrzegł.

Tymczasem City pędziło dalej. Było jakieś zamieszanie przed polem karnym, bezpańska piłka trafiła pod nogi Sergio Aguero, a Argentyńczyk bez namysłu przyłożył i trafił przy samym słupku bramki gospodarzy. Tomas Vaclik nawet nie drgnął.
W drugiej połowie goście nie przestawali znęcać się nad Bazyleą. Znów błysnął Guendogan. Wyłożył mu piłkę Aguero, a niemiecki pomocnik technicznym, bardzo precyzyjnym strzałem, trafił na 4:0. To była egzekucja.
Więcej emocji było w drugim z wtorkowych spotkań. Juventus prowadził z Tottenhamem już 2:0, ale dał się Kogutom dopaść. Skończyło się na 2:2.
MECZE 1/8 FINAŁU:
13 lutego, wtorek
Juventus Turyn - Tottenham 2:1 (2' i 9' z karnego Higuain - 35' Kane, 72' Eriksen)
Basel - Man. City 0:3 (14' Guendogan, 18' Bernardo, 23' Aguero)