Liga Mistrzów 2022/23 – wyniki i relacja wtorkowych meczów 4. rundy kwalifikacji

16/08/2022, 21:31 GMT+2

Norweskie Bodoe/Glimt wygrało z chorwackim Dinamem Zagrzeb 1:0 w pierwszym meczu ostatniej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. We wtorek decydującą fazę rozpoczęło sześć zespołów. Cenne zwycięstwo nad Trabzonsporem odniosła FC Kopenhaga, a spotkanie Rangers FC z PSV Eindhoven zakończyło się remisem. Kolejne drużyny rozegrają swoje mecze w środę.

Bodoe/Glimt - Dinamo Zagrzeb

W trzech wtorkowych spotkaniach padło łącznie osiem bramek. Najskromniejszym wynikiem zakończyła się potyczka w Norwegii, gdzie Bodoe/Glimt przybliżyło się do występów w fazie grupowej najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek w Europie. O zwycięstwie gospodarzy z Dinamem Zagrzeb przesądziło trafienie Amahla Pellegrino z 37. minuty.
Ważny krok w stronę Ligi Mistrzów tego dnia wykonała też FC Kopenhaga, której jednym z bramkarzy jest Kamil Grabara (leczący obecnie kontuzję). Wynik już w 9. minucie otworzył szwedzki pomocnik Viktor Claesson. Zaraz po przerwie na 2:0 podwyższył gracz tej samej linii, Duńczyk Lukas Lerager. Kontaktowego gola dla gości w ostatnim kwadransie strzelił grecki napastnik Anastasios Bakasetas.
Największe emocje towarzyszyły starciu Rangers FC - PSV Eindhoven. Z prowadzenia pierwsza cieszyła się ekipa z Holandii po golu Ibrahimy Sangare, ale do przerwy było już 1:1 (Antonio Colak). W drugiej odsłonie na 2:1 dla miejscowych strzelił Tom Lawrence, lecz kilka minut później wyrównał Armando Obispo.

Program środowych meczów

Pozostałe trzy spotkania tej rundy odbędą się w środę. W jednym z nich Dynamo Kijów, którego piłkarzem jest Tomasz Kędziora, w Łodzi podejmie Benficę Lizbona. Dynamo w poprzednich fazach kwalifikacji LM (zaczynało od drugiej) wyeliminowało Fenerbahce Stambuł i austriacki Sturm Graz - w obu przypadkach po dogrywce. Teraz poprzeczka zawiśnie jednak wyżej. W środę o godz. 21 na stadionie ŁKS kijowianie będą musieli stawić czoła najbardziej utytułowanej portugalskiej drużynie.
Triumfator dwumeczu z Lechem Poznań - Karabach Agdam - w decydującej potyczce zmierzy się z czeską Viktorią Pilzno, a Maccabi Hajfa z Crveną Zvezdą Belgrad.
Rewanże 4. rundy - w przyszłym tygodniu.
Losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów zaplanowano na 25 sierpnia, a dzień później - Ligi Europy, do której trafią przegrani z 4. rundy eliminacji LM.
Wyniki i program pierwszych meczów 4. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów: