Liga Mistrzów 2022/2023. FC Porto - Bayer Leverkusen. Dwa anulowane gole. Co się stało? Interwencja VAR

05/10/2022, 11:22 GMT+2

Wtorkowe spotkanie w Portugalii na długo zostanie w pamięci kibiców Porto i Bayeru Leverkusen. Sędzia Anthony Taylor razem z kolegami zajmującymi się wideoweryfikacją doprowadził do chaosu, jakiego dawno nie widziano. Ostatecznie w trzeciej kolejce Ligi Mistrzów gospodarze wygrali 2:0.

Do pierwszej dziwnej sytuacji doszło w 15. minucie. Dla gości z Niemiec gola strzelił Calllum Hudson-Odoi. Były piłkarz Chelsea krótko cieszył się z gola.
Sędzia Taylor zdecydował się sprawdzić tę sytuację, bo dostał informację, że Anglik wcześniej dopuścił się wątpliwego zdaniem komentatorów faulu. Arbiter po analizie powtórek zdecydował się anulować gola.

Niewykorzystany karny

W 42. minucie bramkę po kontrataku zdobył dla Porto Mehdi Taremi. On również krótko świętował. Taylor został wezwany do monitora, aby przyjrzeć się sytuacji z drugiej strony boiska.
Okazało się, że chwilę wcześniej w polu karnym jeden z zawodników Porto zagrał ręką. Gol strzelony przez Teremiego został automatycznie anulowany. Sędzia podyktował jedenastkę dla Bayeru.
Kibice zaczęli gwizdać i drwić z arbitra. Do piłki podszedł Patrik Schick. I jakby tego było mało, karnego zmarnował. Jego strzał z jedenastu metrów obronił Diogo Costa.
Dwa gole anulowane tylko w pierwszej połowie. Rzadkie rzeczy na stadionach.
Prawidłowe już bramki dla gospodarzy w drugiej połowie zdobyli Zaidu oraz Galeno. Dla Porto to pierwsze zwycięstwo w tej edycji LM.
Po trzech kolejkach w grupie B sytuacja jest bardzo interesująca. Z kompletem punktów niespodziewanie prowadzi Club Brugge. Belgowie we wtorek 2:0 wygrali z Atletico Madryt.
Drugą lokatę zajmuje FC Porto, trzecią Bayer, a ostatnią Atletico. Wszystkie te zespoły mają po trzy punkty.