Liga Mistrzów 2021/22. Barcelona - Bayern Monachium: Lewandowski bije na głowę Ronaldo i Messiego

15/09/2021, 04:08 GMT+2

Robert Lewandowski śrubuje rekordy. We wtorek strzelił dwa kolejne gole i praktycznie w pojedynkę przesądził o wyjazdowym zwycięstwie Bayernu Monachium z Barceloną 3:0. Jego liczby za ostatnie dwa sezony mogą wywoływać rumieniec zakłopotania na twarzach najlepszych piłkarzy świata na czele z Cristiano Ronaldo i Lionelem Messim.

Wtorkowy mecz na Camp Nou w ramach 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów to one man show Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik zdobył dwie bramki, a Bayern, na stadionie jednego z faworytów Champions League, komfortowo wygrał 3:0.
Był to 18. mecz Bayernu z rzędu, w którym napastnik reprezentacji Polski znalazł drogę do bramki rywala.
"Luty. Wtedy po raz ostatni "Lewy" nie zdołał zdobyć bramki w meczu o punkty" - podkreślono na oficjalnym Twitterze Bawarczyków.

Lewandowski trafił do siatki w 56. i 85. minucie, przebijając osiągnięcie Thomas Muellera, który napoczął Barcelonę jeszcze przed przerwą.

Oglądają jego plecy

Na co dzień to jednak inni próbują dotrzymywać kroku "Lewemu". I wychodzi im to z marnym skutkiem. Analityczna firma Opta podliczyła, że począwszy od sezonu 2019/20 we wszystkich rozgrywkach klubowych Lewandowski strzelił już 112 goli.

To liczba bezwzględna - dla jego najgroźniejszych przeciwników. "Przerażające" - komentuje Opta. Cristiano Ronaldo i Kylian Mbappe w tym czasie zdobyli "jedynie" po 76 bramek, Erling Halaand 73, a Lionel Messi, od tego sezonu gracz Paris Saint-Germain, 69.
Jeśli chodzi tylko o ten sezon, Lewandowski we wtorek zdobył bramki numer i 9 i 10 (dodatkowo w tym czasie strzelił trzy gole w reprezentacji), a do tego przy pierwszej okazji objął prowadzenie w klasyfikacji najlepszych strzelców Ligi Mistrzów 2021/22.

Najwięcej goli we wszystkich rozgrywkach dla klubu z jednej z pięciu najsilniejszych lig od początku sezonu 2019/20 (wg Opty):