Liga Mistrzów 2021/2022. Klasyfikacja najlepszych strzelców. Które miejsce zajmuje Robert Lewandowski? - Piłka nożna

25/11/2021, 07:52 GMT+1

Pojedynek najskuteczniejszych snajperów obecnej edycji Ligi Mistrzów trwa w najlepsze. Na wtorkową bramkę Roberta Lewandowskiego dwoma trafieniami odpowiedział w środę piłkarz Ajaksu Sebastian Haller. Napastnicy ex aequo prowadzą w walce o koronę króla strzelców rozgrywek.

Reprezentant Polski zaliczył jedno trafienie w wyjazdowym spotkaniu 4. kolejki Ligi Mistrzów przeciwko Dynamo Kijów, wygranym przez jego Bayern Monachium 2:1. Tym samym kapitan Biało-Czerwonych zdobył swoją 82. bramkę w historii swoich występów w Champions League, a dziewiątą w sezonie 2021/22.

Haller nie odpuszcza

Iworyjczyk jest bohaterem nieoczywistym. Do Amsterdamu przeniósł się z Londynu, gdzie nie zachwycał w barwach West Hamu. W LM nigdy wcześniej nie grał, a teraz robi w niej furorę. W debiucie ustrzelił cztery gole, a w każdym kolejnym meczu dokładał następne trafienia.
W wygranym przez Ajax 2:1 starciu w Stambule z Besiktasem Haller pojawił się na murawie od początku drugiej połowy. Mimo tego dwukrotnie znalazł drogę do siatki rywali, w 54. oraz 69. minucie. 27-latek zrównał się tym samym z Lewandowskim pod względem liczby trafień w obecnej edycji rozgrywek.
I Polak, i reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej znajdują się w tak doskonałej formie, że zagrożone są strzeleckie rekordy Champions League - 11 trafień w fazie grupowej i 17 w całych rozgrywkach. Oba należą do Cristiano Ronaldo.