Liga Konferencji Europy 2021/2022 - Ararat Erywań - Śląsk Wrocław - Wynik i relacja meczu

22/07/2021, 15:27 GMT+2

Śląsk Wrocław kontynuuje podróż w kierunku fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. W pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji polski klub pokonał na wyjeździe 4:2 Ararat Erywań.

Wrocławianie mają za sobą jak dotąd przyzwoite lato na międzynarodowej arenie. W dwóch wcześniejszych meczach inauguracyjnej rundy pokonali dwukrotnie (2:0, 2:1) estońskie Paide Linnameeskond. W czwartek przyszła kontynuacja niezłej serii.

Pięć goli w drugiej połowie

Najbardziej powinno cieszyć to, jak Śląsk wykorzystywał swoje szanse w Armenii i w jak pragmatyczny sposób podszedł do tego spotkania. Choć liczba sytuacji i posiadanie piłki wskazywać mogły na remis, nawet ze wskazaniem na gospodarzy, to goście z Wrocławia bezlitośnie punktowali rywali w defensywie, obnażając po grze z kontry ich błędy.
W pierwszej połowie trafił tylko Wojciech Golla, w drugiej zaczęła się "jazda bez trzymanki". Tuż po przerwie trafili piłkarze Araratu, za chwilę odpowiedział Fabian Piasecki i choć Robert Pich 20 minut późnie podwyższył prowadzenie, to w końcówce zostało ono zmniejszone.
Kolejna z kontr jednak sprawiła, że to polski klub wyjechał z Armenii z dwubramkową zaliczką.
Rewanż 29 lipca o godzinie 20 na Stadionie Wrocław.
Ararat Erywań - Śląsk Wrocław 2:4 (0:1)
Bramki: Juan Bravo (49.), Razmik Hakobjan (84.) - Wojciech Golla (20.), Fabian Piasecki (50.), Robert Pich (70., 90.)
Ararat Erywań: Wsiewołod Jermakow – Juan Bravo (82. Robert Hakobjan), Marko Prljevic, Hrair Mkojan, Zirajr Margarjan - Dimitije Pobulic (71. Igor Stanojevic), Karen Muradjan, Alik Arakeljan (62. Dawid Manojan), Edgar Malakjan (62. Razmik Hakobjan). - Serges Deble (71. Yacouba Silue), Mory Kone.
Śląsk Wrocław: Michał Szromnik – Patryk Janasik (72. Bartłomiej Pawłowski), Szymon Lewkot, Wojciech Golla, Dino Stiglec – Robert Pich, Krzysztof Mączyński (80. Petr Schwarz), Rafał Makowski, Victor Garcia – Erik Exposito, Fabian Piasecki (65. Waldemar Sobota).

Autor: mb / Źródło: PAP / eurosport.pl