Liga hiszpańska. Valencia - Barcelona 1:1

07/10/2018, 20:51 GMT+2

Barcelona wciąż nie może przełamać się w lidze hiszpańskiej. W niedzielę zremisowała na wyjeździe 1:1 z Valencią i straciła pozycję lidera.

Katalończycy wrócili do ligowej rzeczywistości kilka dni po zwycięstwie z Tottenhamem w Lidze Mistrzów. Cały czas nie mogą się w niej odnaleźć. Ich trzy ostatnie mecze to porażka i trzy remisy. Po kolejnym potknięciu wyprzedziła ich Sevilla, która w niedzielę pokonała u siebie 2:1 Celtę Vigo.
Remis na Estadio Mestalla jest sprawiedliwy. Pierwsza połowa należała do Valencii. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w drugiej minucie. Po podaniu z rzutu rożnego do bramki mistrzów Hiszpanii trafił Ezequiel Garay.

Messiemu się chciało

Barcelonie niewiele wychodziło, co oznacza, że musiała liczyć na błysk geniuszu Lionela Messiego. Argentyńczyk dał osobie znać dość szybko. Po wymianie piłki z Luisem Suarezem miał wokół siebie trzech rywali, a mimo to zdołał znaleźć miejsce na posłanie precyzyjnego uderzenie przy słupku.
Po zmianie stron to wciąż Messi był jedynym zagrożeniem dla bramki gospodarzy. Próbował kilka razy, bez efektu. Nietoperze nie były zbytnio zainteresowaniem zdobyciem drugiego gola. Skończyło się podziałem punktów.