Liga Europy - wyniki. Eintracht - Arsenal 0:3

19/09/2019, 19:20 GMT+2

Arsenal pokonał na wyjeździe 3:0 Eintracht Frankfurt w pierwszym spotkaniu grupy F Ligi Europy. Bardzo dobry mecz w barwach Kanonierów rozegrał 18-letni Bukayo Saka, który strzelił jednego z goli i miał asysty przy dwóch pozostałych.

Eintracht był rewelacją poprzedniej edycji Ligi Europy i odpadł dopiero w półfinale po rzutach karnych z Chelsea. Latem drużyna z Frankfurtu straciła kilku ważnych zawodników. Przede wszystkim do Realu Madryt odszedł supersnajper Luka Jović, który miał duży wpływ na grę Eintrachtu w ofensywie.
Nowa edycja Ligi Europy dla frankfurtczyków zaczęła się kiepsko. Arsenal rozbił niemiecki zespół na wyjeździe aż 3:0.

Czerwona kartka

Długo utrzymywała się jednobramkowa przewaga Kanonierów, którzy objęli prowadzenie w 38. minucie po bramce Josepha Willocka. Na wyższym wyniku zaważyła czerwona kartka w końcówce dla pomocnika gospodarzy Dominika Kohra za drugą żółtą.
Kolejne dwa trafienia Arsenal uzyskał właśnie w okresie gry w przewadze. Pięć minut przed końcem meczu gola strzelił Saka, a po chwili podwyższył Pierre-Emerick Aubameyang.
W innym spotkaniu tej grupy Vitoria Guimaraes przegrała na wyjeździe ze Standardem Liege 0:2.