Liga Europy. Rangers F.C. - Lech Poznań - wynik meczu i relacja - piłka nożna

29/10/2020, 21:57 GMT+1

Drugi mecz w fazie grupowej Ligi Europy i kolejna przegrana. Lech Poznań w czwartek uległ w Glasgow ekipie Rangers F.C. 0:1. Gospodarze zawdzięczają komplet punktów rezerwowemu Alfredo Morelosowi.

W poprzedni czwartek Lech powrócił do fazy grupowej Ligi Europy po pięcioletniej przerwie. Po bardzo ładnej i przede wszystkim skutecznej grze w eliminacjach podopieczni trenera Dariusza Żurawia na inaugurację zmierzyli się u siebie z Benficą. Poznaniacy zaprezentowali się z niezłej strony, ale rywale w najważniejszych momentach pokazali klasę. Wygrali 4:2.
Teraz przyszedł czas na wyjazd do Glasgow. Miejscowa ekipa Rangers F.C. kapitalnie rozpoczęła nowy sezon. Podopieczni Stevena Gerrarda odnieśli aż 14 zwycięstw w dotychczasowych 16 występach. Ani razu nie przegrali i stracili tylko trzy gole. W pierwszym meczu grupowym LE pokonali na wyjeździe 2:0 Standard Liege.
Wiadomo było, że polskiej drużynie łatwo nie będzie. Lech, w którego składzie zabrakło z powodu kontuzji ofensywnych Pedro Tiby i Jakuba Kamińskiego, grał jednak bardzo dzielnie.
Wprawdzie nie była to tak udana postawa jak w starciu z Benfiką, ale widać było, że poznaniacy są w dobrej dyspozycji. W pierwszej części miejscowi nie zagrozili poważnie bramce strzeżonej przez Filipa Bednarka. Przyjezdni natomiast w 43. minucie przeprowadzili udaną akcję. Strzał Mikaela Ishaka powędrował nad poprzeczką. To była najlepsza okazja polskiej drużyny.
W drugiej połowie było gorzej. Przewaga gospodarzy była z każdą minutą coraz większa. Poznaniacy nie mieli pomysłu na szybką i kombinacyjną grę podopiecznych Gerrarda.
W 62. minucie pojawił się na placu gry Alfredo Morelos. Niedługo potem 24-letni napastnik okazał się bohaterem Rangersów. Zawodnik, który trafił do klubu z Glasgow w 2017 roku z fińskiego HJK bardzo dobrze zachował się w polu karnym.
Po dośrodkowaniu z lewej strony Barisicia strzałem głową nie dał szans Bednarkowi. To był dla niego szósty gol w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach.
Lech ambitnie walczył o wyrównanie, ale to nie był dzień wicemistrzów Polski. Przyjezdni nie byli w stanie oddać przez całe spotkanie nawet jednego celnego strzału.