Liga Europy - AS Roma - Ajax Amsterdam - Wynik i relacja meczu - Piłka nożna

15/04/2021, 21:07 GMT+2

AS Roma w najlepszej czwórce Ligi Europy. Klub z Wiecznego Miasta zremisował u siebie 1:1 z Ajaksem w ćwierćfinałowym meczu rewanżowym i zapewnił sobie tym samym awans wygraną z pierwszego spotkania.

Tydzień wcześniej na Johan Cruyff Arenie goście zaskoczyli liderów Eredivisie. Wygrali wówczas 2:1 i przed rewanżem byli w bardzo komfortowej sytuacji.

Balon rósł, aż pękł

Ten komfort zatracili właściwie tylko na kilkanaście minut drugiej połowy czwartkowego spotkania. Tuż po przerwie Ajax przycisnął zdecydowanie mocniej niż przez poprzednie 45 minut, czego efektem było kilka groźnych sytuacji.
Najważniejszą wykorzystał rezerwowy Brian Brobbey, a po chwili Holendrzy nagle byli już wirtualnie w półfinale, gdy trafił Dusan Tadić. Bramka Serba została jednak anulowana, chwilę wcześniej przy akcji bramkowej jednego z rzymian faulował Nicolas Tagliafico.
Ta właśnie sytuacja była trochę niczym szpilka, która przebiła balon oczekiwań przyjezdnych z Amsterdamu na dobry wynik. Roma przeczekała najgorszy moment, dała się rywalowi wyszaleć, by potem już ponownie grać z nim jak równy z równym i 18 minut przed końcem strzelić decydującego o losach dwumeczu gola, za którego odpowiadał Edin Dzeko.
Półfinały Ligi Europy odbędą się 29 kwietnia i 6 maja.
W dwóch dwumeczach spotkają się Villarreal z Arsenalem oraz Manchester United z Romą właśnie.