Liga Europy 2020/21: Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w 3. eliminacji - El. LE - piłka nożna

27/08/2020, 06:51 GMT+2

Marzenia Legii Warszawa o występie w fazie grupowej Ligi Mistrzów żyły krótko. Po czwartkowej porażce z Omonią Nikozja (0:2) najlepszej polskiej drużynie pozostała rywalizacja w eliminacjach Ligi Europy. Na tym froncie stołecznych może czekać starcie ze starymi znajomymi, może się zdarzyć również tak, że awansują bez wychodzenia na boisko.

Czwartkowy wieczór przy Łazienkowskiej 3 początkowo nie zapowiadał katastrofy. Legia zaczęła dobrze, tworzyła sobie okazje, ale wszystko posypało się jak domek z kart, kiedy na początku drugiej połowy czerwoną kartkę obejrzał Igor Lewczuk.
Od tego momentu było to już tylko oczekiwanie na wyrok. Udało się dotrwać do dogrywki, ale w niej cypryjska ekipa już litości nie miała - strzeliła dwa gole i wyrzuciła warszawian z elity. Goście byli drużyną lepszą, ale swoje dorzucił też sędzia, który nie dostrzegł faulu na Jose Kante w polu karnym.

Awansują bez gry?

Znów trzeba było przełknąć gorzką pigułkę. Ligi Mistrzów w Warszawie nie będzie, ale wciąż może być Liga Europy. Legia została włączona do drabinki eliminacji tych rozgrywek, do 3. rundy.
Na tym etapie mistrzowie Polski będą rozstawieni (podobnie jak w ewentualnej 4. rundzie) i mogą spotkać się między innymi z dobrymi znajomymi - FK Astana i Dundalk, z którymi rywalizowali w minionych latach, czy z... Linfield, które pokonali 1:0 już w tym sezonie w 1. rundzie eliminacji. LM.
Dwie z rozstawionych drużyn, które odpadły w 2. rundzie eliminacji Champions League otrzymają wolny los. Oznacza to, że Legia przy odrobinie szczęścia może awansować bez wychodzenia na boisko.
Losowanie par 3. rundy eliminacji LE odbędzie się we wtorek 1 września, a o awansie zdecyduje jeden mecz rozegrany 24 września. Również los zdecyduje o tym, kto będzie gospodarzem spotkania.