Liga bułgarska. Jakub Świerczok z hat-trickiem, Łudogorec mistrzem

24/05/2019, 19:42 GMT+2

Ostatnia kolejka bułgarskiej ekstraklasy nie mogła się lepiej ułożyć dla Jakuba Świerczoka. Polski napastnik Łudogorca Razgrad strzelił trzy gole w wygranym 4:1 meczu z Czerno More Warna i zapewnił swojej ekipie mistrzostwo kraju. Goście g

Ekipa Łudogorca, by nie oglądać się na wynik CSKA Sofia, musiała wygrać piątkowy mecz 36. serii na własnym boisku. W osiągnięciu celu pomóc mieli Świerczok i Jacek Góralski, którzy znaleźli się w podstawowym składzie.

Świerczok bohaterem

Zaczęło się świetnie. W dziesiątej minucie prowadzenie gospodarzom dał Dimo Bakałow i wydawało się, że Łudogorcowi pójdzie szybko i łatwo. Wyrównał Jorginho, ale do swojego show szykował się już Świerczok. Polak trafiał do siatki rywali w 33. 58. i 71. minucie i przypieczętował ósmy już z rzędu tytuł dla swojej drużyny.

Zagadkowe ruchy rywali

W tabeli Łudogorec o zaledwie punkt wyprzedził CSKA Sofia. Mecz z Czerno More odbył się w atmosferze skandalu, bo goście wystąpili bez sześciu podstawowych piłkarzy.
- Jesteśmy zszokowani. Przed meczem kierownictwo klubu poinformowało nas, że ci piłkarze nie są już częścią drużyny - powiedział trener Czerno More Ilian Iliew.

11 goli Polaka

Świerczok zakończył sezon z 25 występami i 11 trafieniami, z których aż sześć zanotował w sześciu meczach grupy mistrzowskiej.
Góralski, który znalazł się wśród powołanych przez Jerzego Brzęczka na czerwcowe spotkania eliminacji mistrzostw Europy 2020, zagrał w zakończonym sezonie 26 razy.

Autor: pqv/TG/Kali / Źródło: eurosport.pl, PAP