Lewandowski strzela Bayerowi, sędzia gola nie uznaje. Zobacz akcję

03/02/2019, 05:49 GMT+1

Trwał doliczony czas pierwszej połowy, goście z Monachium wygrywali w Leverkusen z Bayerem 1:0. Robert Lewandowski wystartował do podania, z pierwszej piłki technicznie uderzył nad wybiegającym do niego Lukasem Hradeckym. Cieszył się z podwyższenia wyniku, kiedy sędzia boczny podniósł chorągiewkę, sygnalizując głównemu, że polski napastnik był na pozycji spalonej.

O tym, czy miał rację, decydował system wideoweryfikacji (VAR). Lewandowski czekał, kibice gwizdali. Prowadzący spotkanie Tobias Stieler pokazał w końcu, że gola nie uznaje.

Bayern nie odpowiedział

Po przerwie do pracy zabrali się zawodnicy ekipy z Leverkusen. Svena Ulreicha pokonali Leon Bailey, Kevin Volland, a w samej końcówce jeszcze Lucas Alario. Bayern nie odpowiedział, przegrał 1:3.

O tej samej porze liderująca w tabeli Bundesligi Borussia Dortmund rywalizowała we Frankfurcie z Eintrachtem. Zremisowała 1:1, a jej przewaga nad monachijską drużyną wzrosła do siedmiu punktów.
Na dodatek Bayern spadł na trzecie miejsce, wyprzedzony przez Borussię Moenchengladbach.
Autor: rk / Źródło: eurosport.pl