Levante - Real Madryt: wynik i relacja - La Liga

23/08/2021, 04:56 GMT+2

Sześć goli w Walencji i tylko remis Realu. Madrytczycy w samej końcówce wyrwali punkt – zremisowali na wyjeździe z Levante 3:3 w 2. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy.

Królewscy prowadzili już od piątej minuty po trafieniu Walijczyka Garetha Bale'a, dla którego to pierwszy gol w barwach Realu od dwóch lat (ostatnio był wypożyczony do Tottenhamu).

Taki wynik utrzymał się do przerwy, ale na początku drugiej połowy gospodarze zdobyli dwa gole (Roger Marti i Jose Campana). W 73. minucie rezerwowy Vinicius Junior doprowadził do remisu 2:2, lecz chwilę potem Levante znów prowadziło, tym razem po trafieniu Suareza Piera.

Goście ponownie zdołali jednak wyrównać - w 85. minucie wynik ustalił Vinicius Junior. Levante kończyło osłabione, bo w 87. minucie czerwoną kartkę za zagranie ręką poza polem karnym otrzymał bramkarz Aitor Fernandez.

Atletico liderem

Po dwóch kolejkach Real ma cztery punkty. Liderem z sześcioma jest Atletico, które dzięki trafieniu Angela Correi pokonało w niedzielę u siebie Elche 1:0.

Dzień wcześniej piłkarze Barcelony zremisowali na wyjeździe z Athletic Bilbao 1:1. Goście kończyli mecz w dziesiątkę, ponieważ w doliczonym czasie gry czerwoną kartką ukarany został Eric Garcia.
Wyniki 2. kolejki:Levante - Real Madryt 3:3
Real Sociedad - Rayo Vallecano 1:0
Atletico Madryt - Elche 1:0
Athletic Bilbao - Barcelona 1:1
Alaves - Mallorca 0:1
Espanyol - Villarreal 0:0
Granada - Valencia 1:1
Betis Sewilla - Cadiz 1:1