Leo Messi nie zagrał w meczu Brest - PSG: wynik i relacja - Ligue 1

20/08/2021, 21:02 GMT+2

PSG odniosło trzecie ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Tym razem wicemistrzowie Francji pokonali na wyjeździe Brest 4:2. Swoją pierwszą bramkę od czerwca zdobył Kylian Mbappe. Natomiast Leo Messi wciąż nie doczekał się debiutu w nowym zespole.

Przed tygodniem Argentyńczyk pojawił się na murawie Parc des Princes i przywitał z kibicami. Później z trybun oglądał popisy swoich kolegów, którzy wygrali ze Strasbourgiem 4:2.
Na wyjazdowe spotkanie w Breście Messi również nie znalazł się w kadrze meczowej. Wraz z nim odpoczywali m.in. Neymar i kolejna nowa gwiazda paryżan, Sergio Ramos.

Sześć goli w Breście

Za strzelanie goli mieli odpowiadać Kylian Mbappe i Mauro Icardi. Tymczasem jako pierwszy bramkarza gospodarzy pokonał Ander Herrera. Hiszpan przymierzył z szesnastego metra, nie dając szans bramkarzowi. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki.
W 36. minucie mocnym strzałem głową prowadzenie gości podwyższył Mbappe. To jego pierwsza bramka w tym sezonie. Natomiast ostatniego gola na swoim koncie zapisał 2 czerwca podczas towarzyskiego spotkania reprezentacji Francji z Walią. Na mistrzostwach Europy do siatki nie trafił.
Tuż przed przerwą gospodarze zdołali odpowiedzieć. Sytuację sam na sam z Keylorem Navasem wykorzystał Franck Honorat.
W drugiej połowie PSG wydawało się mieć wszystko pod kontrolą. W dodatku przekuło swoją przewagę w kolejne trafienie. I to jakie. Z ponad 35 metrów Marco Bizota zaskoczył Idrissa Gueye.
Na kilka minut przed końcem gospodarze zdołali jeszcze postraszyć wielkiego rywala za sprawą gola kontaktowego. Strzelił go Steve Mounie.
Ostatnie słowo należało jednak do ekipy Mauricio Pochettino. W doliczonym czasie gry kontrę pewnym lobem nad bramkarzem wykończył Angel Di Maria.
To trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo PSG, które z kompletem punktów przewodzi ligowej tabeli.
Brest - PSG 2:4 (1:2)
Bramki: Honorat (42.), Mounie (85.) - Herrera (23.), Mbappe (36.), Gueye (73.) Di Maria (90.)
Autor: Skrz/po / Źródło: Eursoport.pl