Lens - Lille: wynik meczu i relacja - Ligue 1, piłka nożna

08/05/2021, 06:28 GMT+2

Lille o kolejny kroczek bliżej mistrzostwa Francji. W piątkowy wieczór piłkarze Christophe'a Galtiera pokonali na wyjeździe Lens 3:0, a pięknym trafieniem popisał się Burak Yilmaz.

W Ligue 1 jest najciekawiej od lat. PSG, które od 2013 roku prymat w kraju oddało tylko raz (Monaco 2017), znalazło się pod ścianą. Wszystko za sprawą wybornej formy Lille, które w piątek postawiło kolejny, bardzo ważny krok w stronę tytułu.

Cztery punkty przewagi

A zadanie łatwe nie było. Ekipa z północy Francji mierzyła się z wciąż walczącym o udział w europejskich pucharach Lens. Lider zaczął jednak w sposób najlepszy z możliwych. Już po kilkudziesięciu sekundach piłkę na 11. metrze ustawił Yilmaz i dał swojej ekipie prowadzenie.
Będący w genialnej formie 35-letni Turek następnego gola dorzucił jeszcze przed przerwą. I to gola przepięknego, bo z niemal 30 metrów huknął lewą nogą wprost w okienko bramki rywali. Wiele mówiąca była reakcja jego kolegów, którzy aż łapali się za głowy. Zresztą tak samo reagował jeden z chłopców do podawania piłek.

Lille na tym etapie grało już z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Clementa Michellina. Po przerwie kropkę nad i postawił Jonathan David.
Ekipa Galtiera po 36 meczach ma na koncie 79 punktów, o cztery więcej niż PSG, które rozegrało jedno spotkanie mniej. Na dwa starcia przed zakończeniem rozgrywek tytuł jest na wyciągnięcie ręki.
Ewentualny sukces byłby pierwszym od 2011 roku, kiedy w Lille grali tacy piłkarze jak Lucas Digne, Eden Hazard czy Dimitri Payet.
Autor: pqv/po / Źródło: eurosport.pl