Leicester City - Manchester City: wynik meczu i relacja - Premier League 2020

22/02/2020, 20:18 GMT+1

Gabriel Jesus strzelił zwycięskiego gola dla Manchesteru City w najciekawszym meczu 27. kolejki, choć ledwie trzy minuty wcześniej wszedł na boisko. Ustępujący mistrzowie Anglii wygrali na wyjeździe z Leicester 1:0, a gol Brazylijczyka zmazał złe wrażenie po zmarnowanym karnym przez Sergio Aguero, dla Manchesteru już czwartym niewykorzystanym z rzędu.

Obu drużynom został udział w wyścigu o drugie miejsce, bo Liverpool odjechał na tyle, że tytuł mistrzowski ma już w kieszeni. Przed 27. kolejką uzbierał 22 punkty przewagi nad City.

Zaczęło się od sygnału ostrzegawczego wysłanego przez gospodarzy. To był Jamie Vardy, który ostrzelał słupek Manchesteru w ósmej minucie. Później do głosu doszli obrońcy tytułu, przeważali, ale nie potrafili znaleźć sposobu na wybornie dysponowanego tego dnia Kaspera Schmeichela.

Próbował Riyad Mahrez, przed paru laty sensacyjny mistrz Anglii właśnie z Leicester, który to klub opuścił przed poprzednim sezonem. Swoją szansę miał również Ilkay Gundogan. Duński bramkarz Lisów bronił jak w transie.

Te karne...

Po zmianie stron nic się nie zmieniło. Goście napierali, byli częściej przy piłce i w końcu - tak się wydawało - uśmiechnęło się do nich szczęście. Piłkę ręką w polu karnym dotknął Dennis Praet, to musiał być karny.

Formalność? Nie dla piłkarzy Manchesteru City. Karnego na gola spróbował zamienić Sergio Aguero, ale nic z tych rzeczy. Obronił Schmeichel. Mistrzowie zmarnowali czwarty rzut karny z rzędu!

Nos Guardioli

Nieskuteczny Argentyńczyk boisko opuścił kwadrans później, a zmienił go Gabriel Jesus. To był strzał w dziesiątkę Pepa Guardioli. Ledwie trzy minuty po swoim wejściu Brazylijczyk wykorzystał doskonałe podanie Mahreza i zmusił Duńczyka do kapitulacji.

To był jedyny gol wieczoru. Dzięki niemu drugi w tabeli Manchester odskoczył Leicester na siedem punktów.
Liverpool swoje spotkanie rozegra w poniedziałek na swoim stadionie z West Ham United.