Legia Warszawa - Lechia Gdańsk: wynik meczu, składy bramki - Ekstraklasa

28/09/2019, 17:53 GMT+2

Legia Warszawa przegrała u siebie z Lechią Gdańsk 1:2 w 10. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Gospodarze pierwsi objęli prowadzenie, ale nie wywalczyli w sobotę żadnego punktu. To trzecia ligowa porażka w sezonie drużyny Aleksandara Vukovicia.

Goście na zwycięstwo w Warszawie czekali sześć lat. Wygrana pozwoli im przynajmniej do niedzieli pozostać na pierwszym miejscu w tabeli.
Po porażkach z Pogonią Szczecin i Wisłą Płock teraz Legia nie sprostała gdańszczanom. Wszystko zaczęło się dla nich bardzo dobrze, bo od gola Mateusza Wieteski w 12. minucie. Wicemistrzowie Polski zdobyli bramkę w bardzo podobny sposób jak w środowym meczu przeciwko Puszczy Niepołomice w 1/32 Pucharu Polski.

Gole strzelali obrońcy

Walerian Gwilia dośrodkował z rzutu wolnego na bliższy słupek, a tam najsprytniej zachował się środkowy obrońca Legii, który trafił do siatki.
Lechia wyrównała na krótko przed przerwą. Nie najlepiej w tym przypadku zachował się Wieteska, o czym mówił w przerwie w pomeczowym wywiadzie. Zawodnik Legii przegrał pozycję ze stoperem rywali Michałem Nalepą, dzięki czemu ten wykorzystał bardzo daleki wyrzut z autu Lukasa Haraslina. Gospodarze chyba nie spodziewali się chyba takiego rozwiązania.

Za dużo swobody

O wygranej Lechii przesądził gol kolejnego środkowego obrońcy. Tym razem z dobrej strony, jak napastnik, w polu karnym odnalazł się Błażej Augustyn. Gospodarze zbyt łatwo pozwolili na to, aby goście rozgrywali akcję i dośrodkowali w pole karne, gdzie Augustyn wyprzedził jednego z rywali i zdołał strzelić głową.
Piłkarze Vukovicia nie potrafili zdominować wydarzeń na murawie i nie sprawili, by Lechia jakoś szczególnie drżała w Warszawie o wynik. Szkoleniowiec gospodarzy starał się szybko reagować. W 56. minucie wykorzystał już wszystkie zmiany, ale wyniku nie udało się zdmienić.
Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 1:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Mateusz Wieteska (12), 1:1 Michał Nalepa (38), 1:2 Błażej Augustyn (52-głową).
Żółta kartka - Legia Warszawa: Michał Karbownik, Jose Kante, Luquinhas. Lechia Gdańsk: Lukas Haraslin, Filip Mladenovic.
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 23 892.
Legia Warszawa: Radosław Majecki - Paweł Stolarski, Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Michał Karbownik (56. Arvydas Novikovas) - Dominik Nagy (46. Igor Lewczuk), Domagoj Antolic, Andre Martins, Walerian Gwilia, Luquinhas - Jarosław Niezgoda (46. Jose Kante).
Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Karol Fila, Michał Nalepa (62. Tomasz Makowski), Błażej Augustyn, Filip Mladenovic - Lukas Haraslin (72. Sławomir Peszko), Jarosław Kubicki, Daniel Łukasik, Maciej Gajos, Zarko Udovicic (83. Flavio Paixao) - Artur Sobiech.
Autor: kip/TG / Źródło: Eurosport