Leeds United - Wolverhampton: wynik i relacja - Premier League

19/10/2020, 20:57 GMT+2

Leeds United, z Mateuszem Klichem w wyjściowym składzie, przegrało u siebie z Wolverhampton Wanderers 0:1 w ostatnim meczu piątej kolejki angielskiej ekstraklasy. Jedynego gola w szczęśliwych okolicznościach strzelił dla Wilków Raul Jimenez. Polski pomocnik rozegrał całe spotkanie.

Mateusz Klich w meczu Leeds - Wolves

Pierwsza połowa poniedziałkowego meczu na Elland Road była tym dziwnym przypadkiem, kiedy to mimo niewielu groźnych sytuacji pod bramkami, spotkanie mogło się podobać. Wszystko dzięki tempu, w jakim toczyła się gra.
Gospodarze, w barwach których aktywny był Klich, przeważało, ale to Wolves mogli schodzić na przerwę prowadząc 1:0. W doliczonym czasie pierwszej części gry z około 12 metrów mocny strzał oddał Daniel Podence. Świetnie ustawiony był jednak Illan Meslier.

Ostrzeżenie i gol

W 53. minucie piłka wpadła do bramki Leeds po pięknym uderzeniu z ostrego kąta Romaina Saissa. Gol nie został jednak uznany, gdyż wcześniej na spalonym był podający strzelcowi Podence. Arbitrowi z pomocą przyszedł w tej sytuacji system VAR.
Było to ostrzeżenie dla gospodarzy. Po przerwie Wilki grały zdecydowanie lepiej.
Przyjezdni rozkręcali się z minuty na minutę i w końcu dopięli swego. Trzeba jednak przyznać, że prowadzenie objęli w wyjątkowo szczęśliwych dla nich okolicznościach. Bardzo anemiczny strzał zza pola karnego oddał Raul Jimenez i Meslier nie miałby większych problemów ze złapaniem piłki, jednak po drodze niefortunnie główkował Kalvin Phillips, co całkowicie zmyliło golkipera Leeds United.
Była to jedyna prawidłowo zdobyta bramka w tym meczu. Wolverhampton Wanderers z Elland Road wracają z kompletem punktów.
Leeds United – Wolverhampton Wanderers 0:1 (0:0)
Bramka: Jimenez 70’
Autor: Kali/TG / Źródło: eurosport.pl