Leeds United - Chelsea, West Ham United - Brighton: wynik i relacja – Premier League

21/08/2022, 15:35 GMT+2

Leeds United rozbiło Chelsea 3:0. Piłkarze prowadzeni przez Jesse'ego Marscha dzięki wygranej awansowali na podium Premier League. W drugim niedzielnym spotkaniu trzeciej kolejki West Ham z Łukaszem Fabiańskim w bramce przegrał z Brighton 0:2.

Thomas Tuchel nie mógł patrzeć na swoich piłkarzy w meczu z Leeds United

Nic nie zapowiadało, że na Ellan Road gospodarze łatwo poradzą sobie z The Blues.
Od pierwszej minuty z dobrej strony prezentował się Raheem Sterling. Skrzydłowy dynamicznymi rajdami nękał obronę Leeds. W 15. minucie piłka po jego strzale znalazła drogę do siatki, ale jak się okazało nowy zawodnik Chelsea był na spalonym.
Sytuacja diametralnie zmieniła się po pół godzinie. W 33. minucie fatalny w skutkach błąd popełnił Edouard Mendy. Senegalski bramkarz wdał się w drybling i stracił piłkę na rzecz Brendena Aaronsona, który strzelił do pustej bramki.

Zabójczy duet

Zaledwie cztery minuty później, z rzutu wolnego dośrodkował Jack Harrison, a swoją 4. bramkę w sezonie zdobył Rodrigo. Angielski pomocnik asystował do Hiszpana w każdym z trzech spotkań. Oznacza to, że jest to aktualnie najgroźniejszy duet Premier League.

Najbardziej aktywnym piłkarzem gości był prawy obrońca Reece James, który próbował strzałów z dystansu, jednak dobrze w bramce spisywał się Illan Meslier.
Zabójczy duet Pawi ponownie dał o sobie znać w 69. minucie. Tym razem zawodnicy zamienili się rolami, ponieważ asystę zaliczył Rodrigo, a gola strzelił Harrison, ustalając wynik spotkania na 3:0.
Jakby tego było mało, na 6 minut przed końcem drugą żółtą kartkę obejrzał Kalidou Koulibaly i wyleciał z boiska. Z kolei w 85. minucie na murawie pojawił się Mateusz Klich.
Było to pierwsze zwycięstwo Leeds nad Chelsea od grudnia 2002 roku.

Brighton na fali

W drugim niedzielnym meczu West Ham, którego bramki strzegł Łukasz Fabiański przegrał w Londynie z Brighton 0:2.
Debiutujący w barwach Młotów Thilo Kehrer w 20. minucie faulował w polu karnym Danny'ego Welbecka. Rzut karny wykorzystał Alexis Mac Allister, otwierając wynik. Fabiański był bez szans.
Okazje do wyrównania West Ham miał po akcjach Tomasa Soucka oraz Pablo Fornalsa, jednak górą był bramkarz gości. Rezultat spotkania w 66. minucie ustalił Leandro Trossard, który w akcji sam na sam pokonał polskiego golkipera.
Londyński zespół zamyka tabelę bez punktów. Do tej pory gracze Davida Moyesa ponieśli trzy porażki.